Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WooDo

Asusa N71JQ

Polecane posty

Tak ale ten procek jak i karta są dosyć odległe specyfikacją od swoich desktopowych kuzynów, np. core i 7 desktop ma 8MB Cache L2 a Mobilne tylko 4 takich przykładów można mnożyć. Jak nie zależy Ci żeby grać właśnie na notebooku to lepiej złożyć za te kasę PC, albo PC za 2500 + Notebook za 1500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale teraz mam PC z Geforcem 8800 GT i Athlonem Dual Core 7750 (2,7Ghz) i nie bardzo chce zmieniać tego kompa. A laptop mi sie przyda tez do pracy w biurze, no i wątpię żeby BC 2 nie chodził płynnie na high na tym lapku. Przynajmniej tak mi sie zdaje. szczególnie jak patrze na to:

http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobility-...30.23825.0.html

( co więcej te wyniki są wzięte z nieco gorszej karty graficznej więc powinno być jeszcze lepiej :D )

PS: to core i7 w tym lapku ma 6MB cache, nie 4 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Despite the name, the HD chip does not stem from the desktop HD 5770 but is just a faster Mobility Radeon HD 5650 with 400 shader cores"

"This means all modern games (of 2009) should run fluently on this graphics card in medium to high detail settings with lower resolution settings (e.g. 1366x768)."

PS.Co do pamięci cache mój błąd :)

Sam oprócz PC'ta posiadam dosyć mocnego lapka więc nie twierdze, że to bezsensowny zakup bo ten Asus ma na prawedę dobry stosunek jakość/cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmniejsze na lapku rozdziałke najwyżej, a co do tego co cytujesz.

Em, a co do tego co cytujesz to chodzi ( w pierwszym zdaniu o to) że ta karta nie jest oparta na tym samym rdzeniu co jej komputerowy odpowiednik, tylko jest szybsza od Radeona HD 5650.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wbrew nazwie czip HD nie jest spokrewniony z desktopowym HD 5770 jest tylko szybszą wersją mobilnego HD 5650 z 400 jednostkami cieniowania." <= A jak powszechnie wiadomo 5650 nawet w wersji desktopowej, a tym bardziej mobilnej demonem prędkości nie jest. Na stronie notebookcheck możesz spokojnie "rozwinąć" te wyniki 5650+i7 bo będą bardzo zbliżone do tych z 5730. I jak? Raczej bez szaleństwa, choć jak na notebooka to bardzo dobrze. Tak więc w tej cenie notebooka można polecić bo będzie na prawdę wydajny, choć przede wszystkim za sprawą tej karty będzie raczej słabszy od twojego PC'ta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...