Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sebastianrochicz

[PS3] Internet/Router

Polecane posty

Cześć! Niedawno dostałem w prezencie PS3 Slim. Oczywiście pierwsze o czym pomyślałem to o podłączeniu "pleya" do sieci. Tak więc zacząłem zastanawiać się nad zakupem routera, a połączyć 2 komputery i PS3 w sieć. Poczytałem niby, że PS3 ma możliwość bezprzewodowego podłączenia do sieci. Tak więc zrodziło się pytanie... Czy każdy router wi-fi nadaje się do podłączenia? Czy są tylko jakieś wybrane, które współpracują z konsolą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wiem, czy James dobrze odczytał intencję pytającego...

W każdym razie, jeśli o samą łączność z siecią chodzi - PS3 ma gniazdo Ethernet oraz wbudowany adapter WiFi b/g.

Jeśli chodzi możliwości korzystania z tego internetu na konsoli - mamy PSN, o którym pisał James - czyli sieć społecznościową. PSN zaś to:

>Znajomi - wysyłanie wiadomości, czat tekstowy i głosowy - ale tylko poza grą, ew. w obrębie jednego tytułu, jeśli taką możliwość przewidzieli twórcy danej gry;

>Trofea;

>PlayStation Store - czyli sklep z grami, DLC, i nie tylko (gadżety typu avatarki, tematy XMB)

>Multiplayer

>Aplikacja PS Live - coś a'la agregat niusów, sortowanych geograficznie (obracamy sobie i przybliżamy kulę ziemską), umożliwia też wykorzystanie mocy PS3 do programu Folding@Home.

>PS Home - czyli coś a'la Second life, z naszym awatarem itd - nie korzystałem, więc się nie wypowiadam

Poza PSN jest przeglądarka internetowa - z obsługą flasha (YT i podobne serwisy działają) i kilkoma zakładkami/kartami otwartymi naraz, oraz telewizja internetowa - obecnie w Polsce tylko AXN. W krajach takich jak UK i US są jeszcze dodatkowe serwisy i usługi multimedialne (więcej stacji radiowych/tv np.).

A co do tych plotek, o których pisał James - Sony zapewnia, że jeśli do wprowadzenia płatności dojdzie, będzie to dotyczyło tylko nowych usług (np. typu Games on Demand) - obecne pozostaną darmowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie ustawisz na routerze dzielenia przepustowości łącza 'na sztywno' pomiędzy urządzenia (nie wiem nawet, czy ten TP-Link ma takie opcje), to sam fakt podpięcia kolejnego urządzenia do routera nie spowoduje wprost spadku prędkości połączenia na którejkolwiek z maszyn.

Tzn. to wszystko zależy od twojego łącza i tego, jak je wykorzystujesz. Jeśli będziesz np. streamował do PS3 filmy, albo pobierał dema, to możesz odczuwać w tym samym czasie spadek prędkości na, powiedzmy, kompie nr 1. - tak samo, jak może się to dziać teraz, gdy intensywnie korzystasz z łącza na np. kompie nr 2.

Wszystko da się wyregulować, ustawić priorytety transferu itd - pod warunkiem, iż router ma odpowiednio bogate opcje ustawień QoS (Quality of Service). Ale z tym to już do działu 'Internet i sieci' raczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...