Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gnomik

Karta graficzna huczy, buczy i się przegrzewa w niemal każdej grze

Polecane posty

Moja specyfikacja sprzętowa:

Procesor - Pentium Dual Core E2200 ~3Ghz

Płyta główna - GIGABYTE GA-EP35-DS3L -P35, DDR2, PCI-ex

Pamięć - GEIL DDR2 2x1GB

Karta graficzna - GIGABYTE HD 4850 512MB, DDR3, 256 bit

Obudowa - COOLER MASTER ELITE RC-333

System operacyjny - Windows 7 RC1, Build 7100

Problem:

Kiedy włączam Modern Warfare 2 w automatycznych detalach wszystko jest na high i very high, niestety po kilku(nastu) minutach komputer zaczyna buczeć jakby prowadził jakieś bardzo skomplikowane obliczenia, po czym się wyłącza. Po sprawdzeniu karta graficzna mnie poparzyła. Na początku dotyczyło to jedynie CoD MW2, jednak dzisiaj moja siostra pogrywała sobie w Sims 3 i znowu się wyłączył, a karta graficzna osiągnęła zawrotną temperaturę ( wcześniej w Simsy grała godzinami i nic się nie działo ). Doszło do tego, że zdjąłem obudowę i otworzyłem okno ( co sprawia, że w pokoju siedzę w ocieplanej bluzie... ), ale nie wpływa to za bardzo na temperaturę karty graficznej. Czy jest jakiś sposób, żeby zintensyfikować chłodzenie ( chciałbym uniknąć znaczących kosztów typu chłodzenie wodne, ale zakup kolejnego wiatraczka, bo nie mam pojęcia gdzie miałbym go wcisnąć ) lub zmniejszyć nagrzewanie się podzespołów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyśc chłodzenie grafiki za pomoca pędzelka i sprężonego powietrza. Następnie mając otowrzoną obudowę włącz kompa i odpal Modern warfare 2. Następnie sprawdź czy wentylator na grafice działa i w jakimś odpowiednim programie sprawdź ile ma obrotów na sekunde. Jak wentylator się kręci bardzo wolno - do wymiany, jak się nie kręci - do wymiany, jak leci dym - grafika do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model referencyjny to taki np.: http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/Rad...Radeon_4850.jpg

Temp trochę wysoka. I masz jakis program do kontroli obrotów wiatraka?

1200 postów :D

Tak, mam model referencyjny, nie mam żadnego programu do kontroli obrotów wiatraka, gdzieś wyczytałem, że można to zrobić w CCC, ale żadnej takiej opcji nie znalazłem...

Gratulacje za 1200 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeony 4850 maja tendencje do nadmiernego grzania sie... Moj byl tak rozgrzany (a dotkniety, tak jak piszesz, parzyl jak cholera), ze dysk tez sie przegrzewal. 89 stopni to z wlasnego doswiadczenia z ta karta (buda jest ciagle otwarta) - zdecydowanie za duzo. W CCC jest opcja kontroli RPM wiatraka, ale gdy ustawi sie je na maksa niczym od kosiarki sie nie rozni. Proponuje wymienic chlodzenie na karcie na cos bardziej wydajnego i cichszego niz to co jest standardowo montowane... Trudne nie jest, a na pewno umili zycie z ta karta. Ponadto zauwazylem, ze na referencyjnym radiatorze bardzo szybko gromadzi sie duzo kurzu, ktory ze wzgledu na konstrukcje coolera trudno usunac... U mnie w stresie temp Radka 4850 nie przekracza 50 stopni.

Otwierasz CCC, tam masz klikasz na menu rozwijalne Graphics i wybierasz Ati Override. Klikasz na przycisk z kluczykiem by odblokowac dodatkowe opcje, potwierdzasz ostrzezenie klikajac na OK, nastepnie zaznaczasz Enable Manual Fan Control i ustawiasz sobie predkosc obrotowa wiatraka. Milego koszenia <wiem, jestem zlosliwy hiehie> :) Jesli masz starsza wersje CCC to masz menu po lewej stronie i wybierasz Ati Override. Reszta tak samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyśc chłodzenie grafiki za pomoca pędzelka i sprężonego powietrza. Następnie mając otowrzoną obudowę włącz kompa i odpal Modern warfare 2. Następnie sprawdź czy wentylator na grafice działa i w jakimś odpowiednim programie sprawdź ile ma obrotów na sekunde. Jak wentylator się kręci bardzo wolno - do wymiany, jak się nie kręci - do wymiany, jak leci dym - grafika do wymiany.

Pomogło, grałem w MW2 ponad godzinke i temperatura dalej 80 stopni, więc nic złego się nie działo. Teraz zwiększyłem jeszcze liczbę obrotów wiatraczka i już w ogóle high life ;) A głośność wiatraka mi nie przeszkadza, bo zawsze słucham muzyki na słuchawkach.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięca i ku pomocy innym sfrustrowanym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...