Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dragi92

Komputer się zawiesza

Polecane posty

Witam!

Otóż mam taki problem, a mianowicie komputer po dłuższym czasie w stanie spoczynku (gdy nic nie robię, zostawiam kompa włączonego) komputer zawiesza się na amen i nic nie daje rady z nim zrobić oprócz resetu...

Konfiguracja kompa:

procek amd athlon x2 4600+

płyta gł. msi k9n ultra

karta gr. Zotac gf 8800gt

ram kingston 4gb 800mhz

karta dźwiękowa creative x-fi extreme gamer

system operacyjny windows xp sp3

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wina zasilacza, ten co posiadasz to bomba zegarowa. Radze zmienić na jakiegoś taniego Fortrona.

wojcik podaj model swojego zasilacza jak też masz ten problem, takich rzeczy nie można lekceważyć.

Patrząc na twój cfg z procesorem quad 3gb ram i 9500gt dochodze do wniosku, że to pewnie gotowiec więc zasilacz raczej do wymiany chyba, że lubisz fajerwerki, a sylwester się zbliża :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem problemy z tym zasilaczem (komp sam się wyłączał) tylko nie wiem czy było to cudowne ozdrowienie czy kwestia tego, że przetarłem kabel i zasiłkę z kurzu -.-

Obecnie na wymiane nie wiem ile mógłbym poświęcić.Święta się zbliżają więc od rodziców, ani kogoś innego nie wyciągne kaski ; D ale myślę, że jeżeli już jakąś kwotę podać to max 350 PLN-ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ci ok 130zl, chyba zamiast zmieniac calosc, kiedys, bedziesz go modernizowal powoli, wtedy mozna kupic cos ekstra na dluzej, ale jak planujesz raczej zmiane calego kompa w przyszlosci to doradze np Gigabyte Superb 460W czy Fortron'a APN450W do tego co masz. Sprawdz tez w narzedziach administracyjnych czy sa informacje o tych zwieszkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak przeglądałem zdarzenia i w tych momentach gdzie były zwisy to było czesto takie coś "Usługa Usługa COM nagrywania dysków CD IMAPI weszła w stan zatrzymania." oraz "Usługa Karta wydajności WMI weszła w stan zatrzymania.

"

Co do modernizacji kompa to w najbliższym czasie nie przewiduje jakichś znaczących zmian.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...