Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoRner87

Jaka karta 2D do Voodoo2?

Polecane posty

Witam!

Ostatnio postanowiłem złożyć komputer z legendarnym akceleratorem Voodoo2 na pokładzie. W chwili obecnej posiadam już płytę główną (Abit BE6 II) wraz z procesorem Pentium III 700MHz, a także Voodoo2. Teraz mam pytanie, a mianowicie jaką polecacie kartę 2D do akceleratora, gdyż obecnie czegoś poszukuję? Czytałem na różnych forach, że dobry byłby S3 Virge - jeżeli tak to czy może być obojętnie, która wersja a także na jakie złącze (AGP czy PCI), gdyż szukałem na allegro, znalazłem kilka. Na pewno nie jeden kiedyś był posiadaczem Voodoo2 więc może pamięta z jaką kartą akcelerator u niego pracował?

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty S3 Virge były zazwyczaj nędznej jakości, nie wydaje mi się, żeby takowa długo ci posłużyła. Sugeruję takiego: Matroxa Millennium II lub taką: ATI Rage II+. Są to produkty z wyższej półki niż S3, i istnieje większa szansa, że posłużą ci dobrze nawet po kilkunastu latach użytkowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również używałem V2 z S3Virge. Ale jeśli chodzi tylko o 2D, to najszybsze były podobno karty z układami Tseng ET (i tu nie pamiętam, co było dalej, chyba 4xxx, ale pewności nie mam). VooDoo powinno współpracować praktycznie z każdą kartą (u mnie działa bezproblemowo z Rivą TNT2 M64), ale do starszych gier, zwłaszcza DOSowych, polecam coś na PCI (i najlepiej w ogóle płytę bez AGP), bo niektóre tytuły z kartami na AGP się nie lubią (z moich doświadczeń - Katharsis).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"VooDoo powinno współpracować praktycznie z każdą kartą (u mnie działa bezproblemowo z Rivą TNT2 M64), ale do starszych gier, zwłaszcza DOSowych, polecam coś na PCI (i najlepiej w ogóle płytę bez AGP), bo niektóre tytuły z kartami na AGP się nie lubią (z moich doświadczeń - Katharsis)."

W pudełku jest co ciekawe właśnie Riva TNT2 (prezent przy zakupie Vooodoo2) także M64, czyli ta uboższa wersja, jednak ją sprawdzę z Voodoo2 kiedy indziej. Jeśli chodzi o gry, to myślę głównie o serii Need For Speed, choć na inne klasyki przyjdzie czas... Można więc powiedzieć, że gry DOSowe nie wchodzą w grę!

W tej chwili rozważam nad zakupem pomiędzy:

1. Matrox Millenium II 4MB VRAM 64-BIT PCI

http://allegro.pl/item709242168_matrox_mil...i_fv_gw_ss.html

2. MATROX MILLENIUM IIAGP 4MB 220MHZ

http://allegro.pl/item707652301_karta_graf...4mb_220mhz.html

3. Matrox G100A,G100,G200 8 MB, AGP

http://allegro.pl/item715632099_matrox_g10...awna_w_100.html

http://allegro.pl/item715637877_2_x_matrox...awny_w_100.html

Ktoś coś poleca? Być może nawet skusze się na dwie karty, gdyż ceny są sympatyczne xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić sobie TNT2 viper V770 (baaaardzo rzadki model obecnie, ale V550 też da radę i jest bardziej dostępny), może nawet jakiś wczesny Geforce najlepiej od Leadteka. Masz wtedy Glide i OpenGL do wyboru. Ceny takich używek trochę przekraczają ceny piwa, więc to już nie jest dylemat jak 10 lat temu: glide czy OpenGL, możesz mieć dostęp do obu i grać w każdą starą grę. Do tego voodoo polecam kupić nawet nie 2 a conajmniej 3 - a co :D.

Najlepiej użyć systemu Windows Me. Sterowniki powinny wtedy być w pełni kompatybilne, a sam system ma jeszcze prawdziwego DOSa (no może nie tak prawdziwego jak DOS stand alone, ale zawsze to lepsze niż w zasadzie wirtualny wiersz poleceń w XP) i przy tym jest jednak stabilniejszy niż Win 98 nawet w wersji SE.

PS: Sam mam w zamiarach taką konfiguracje sobie też odtworzyć :), a Twoja płyta główna - best choice :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to będzie Win 98 to możesz spokojnie używać kart AGP. Pod Win 95 byłby z nimi problem. Nawet tą Rivę TNT2 M64. Będzie bardzo dobrze współgrać z Voodoo, i będziesz miał do niej w miarę nowe stery od Nvidii. Z kartami Matroxa, S3 czy starszymi ATI mógłby być z tym problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic na pewno jakąś kartę jeszcze zakupię, nie obejdzie się też bez sprawdzenia TNT2 M64 w zestawie z Voodoo2 :)

Zakładając, że będę korzystał z Win98, ewentualnie polecanego ME, a do tego gry z okresu 1997-2001, raczej zdecyduje się na kartę na złączu AGP. Zawsze można dokupić coś na PCI ;) Piszę tak bo chciałbym sprawdzić Voodoo2 w komplecie z czymś starszym niż Riva, choć naturalnie wypadało by zakupić coś na złączu PCI... Widzę że czeka mnie trochę grzebania i zabawy w przyszłości... no ale to super! Od razu chciałbym też podziękować wszystkim za pomoc, choć jeśli ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam WinME (mój kontakt z tym systemem był krótki i bolesny, podobnie zresztą, jak paru moich znajomych). '98SE będzie optymalny (choć Windowsy powyżej '95 mają zabugowanego himem.sys, ale skoro w gry DOSowe nie zamierzasz grać, to dla Ciebie będzie to bez znaczenia), gry dla Win95 (np. pierwszy NFS) powinny na nim działać dobrze (czego nie można powiedzieć o pierwszym wydaniu '98) a i ze sterownikami nie powinno być problemów (te dla '95 jak najbardziej będą działać).

A to tak dla rozluźnienia ;)

http://www.geocities.com/rcwoolley/mscement2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...