Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tiktak

Razer Diamondback 3g vs icon7 z500

Polecane posty

Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad zakupem nowej myszy. Długi proces eliminacji wyłonił 2 finalistów: Razer Diamondback 3g i icon7 z500. I tu pojawia się problem: obie kosztują mniej więcej tyle samo, obie mi się podobają, obie zbierają dobre oceny. I co ja biedny mam wybrać, co? ;p Może jakieś opinie posiadaczy tych gryzoni? Docenię każdą opinię która pomoze mi się zdecydować. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Razer Diamondback 3G od ponad roku, i sprawuje się świetnie zarówno w grach jak i w normalnym użytkowaniu.

Co do tego icon7 to też podobno jest niezły ale nigdy nie miałem z tą firmą styczności, także kupiłbym Razera bo to według mnie najlepsza firma jeżeli chodzi o myszki dla graczy, :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mx 518 też możesz spokojnie brać, bo to jeden z lepszych modeli dla graczy. :thumbsup:

A Widziałeś te myszy na żywo? Bo jeśli nie to dobrze by było sprawdzić w jakimś sklepie, która najlepiej Ci leży w dłoni, bo te modele dosyć mocno różnią się kształtem, a mysz musi być wygodna :woot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Diamondblack 3G, ale Deathadder 3G sprawuje się super - kupiłem kilka tygodni temu i myszka jest naprawdę super - cenowo identycznie jak Diamondblack 3G.

Co do Logitecha - co kto lubi - ja wolę myszki Razera, bo są lekkie, przyciski chodzą lekko (kwestia przyzwyczajenia, ale w Logitech przyciski chodzą trochę ciężej) i mają trochę większy rozstaw (dla mnie wygodniej), poza tym ładnie wyglądają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Z500 mając podobny problem wyboru. Chyba byłem pierwszy w tym kraju, bo na żadnym forum nikt jej jeszcze nie znał i nie chciał o niej nic powiedzieć, a moja wcześniejsza opinia w innym temacie jest pierwszą jaką możesz na tym forum znaleźć :). Myszka jest jak narazie bardzo dobra. Trochę mi zajęło obczajenie wszystkich jej możliwości i teraz już wiem, że w zasadzie nie ma ograniczeń w przypisywaniu funkcji do przycisków. Możesz nawet budować makra, które wykonują sekwencję sygnałów (dobre jeśli masz ochcotę stanowczo przyspieszyć zakupy w counter strike'u bez grzebania w plikach z bindami). Do wyboru jest 5 trybów rozdzielczości, więc nie ma takiego problemu z wyborem tego jedynego.

Przedwczoraj wróciłem z tygodniowego LAN party u kolegi i bez niej miał bym problem spokojnie pograć w CoD2. Kolega, który uwielbia starcrafta też sobie ją wypróbował u mnie i był bardzo zadowolony. Kółko się nie ślizga, chodzi z przeskokami, ale dość lekko. Boczne przyciski pod kciuk to jest to czego szukałem już od dłuższego czasu, A4tech oferował takowe, ale nie w konfiguracji jeden nad drugim (ma je też któryś HP, ale nie odpowiadała mi ta mycha za bardzo), co utrudniało sięgnięcie kciukiem do drugiego przycisku, tu już tego problemu nie ma i można spookojnie obsadzać oba przyciski. Wszystkie przyciski są bardzo czułe, czasami zdaża mi się wręcz wcisnąć prawy przycisk przez przypadek, bo zbyt ciężko trzymam łapsko :).

Jedyne drobne wady, to że jest ciutkę zbyt "otyła", mogłaby być trochę bardziej płaska oraz zauważyłem lekkie łuszczenie się gumy antypoiślizgowej pod kciuk. Co do tego drugiego, póki co nie wygląda na to żeby miało to jakieś większe znaczenie poza estetycznym, a i to tylko jeśli myszka ma służyć napalaniu się na nią godzinami z kolegami, bo guma jest gruba i nie prędko się zetrze choćby o 10% grubości.

Żadnych skrzypień póki co też nie uświadczyłem, ale firma jest zbyt młoda, by ktoś mógł się na coś takiego już skarżyć. Wg mnie nic tylko brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...