Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xirgan

Timing - Co? Jak? Po co?

Polecane posty

Zabrałem się za o/c komputera, podkręciłem już procesor, grafikę, pamięć i wiem że zmiana timingów pamięci też może wpłynąć na wydajność. I teraz pytania:

1. Czy po zmianie timingów zyskam większą wydajność w grach?

2. Jeżeli tak to zwiększyć czy zmniejszyć timingi i o ile?

3. Czy timingi wpływają jakoś na możliwość podkręcania procesora?

Obecne ustawienia: LINK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xirgan

W grach niczego nie zyskasz, ponieważ te obciążają głównie kartę graficzną, a nie platformę (CPU + RAM). Pewien zysk możesz zauważyć w programach do obróbki wideo lub fotografii. Co do drugiego pytania, to timingi to tak naprawdę opóźnienia, np. CL4 to skrót od 'CAS Latency 4', powinny więc być jak najniższe. I pytanie trzecie: pośrednio, ponieważ częstotliwość RAM jest, zwykle, proporcjonalna do FSB. Gdy zwiększysz FSB podkręcisz jednocześnie pamięć, i jeśli ustawisz zbyt niskie opóźnienia to system stanie się niestabilny no i uniemożliwi dalszy O/C. Ogólnie podczas podkręcania procka powinno się poluzować timingi (podwyższyć je), żeby nadmiernie nie stresować RAMu. Dopiero kiedy wyciśniesz wszystkie soki z CPU możesz spróbować obniżyć opóźnienia pamięci. Ale to raczej sztuka dla sztuki:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy oglądałem sobie testy różnych pamięci RAM, zauważyłem że niektórzy korzystają z programu Memset do przestawiania timingów i innych rzeczy, ściągnąłem sobie ten programik i widzę że ma on dość sporo opcji i pozawala na więcej niż BIOS, czy to może jakoś pomóc w OC i czy ten program działa? Jeżeli tak to średnio wiem też jak się do zabawy tym programem zabrać.

Nie edytuję wcześniejszego posta i piszę nowy żeby podbić temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...