Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hellscream000

Problem z płytą główną

Polecane posty

Od pewnego czasu gdy włączam komputer monitor nie odpowiada. Po prostu komputer chodzi w najlepsze a monitor sie nie uruchamia. Działo sie to rzadko jednak teraz zdarza się to coraz częściej. Do tego komputer częściej sie zacina tak że pomaga tylko reset. Kumpel mi powedział że to wina płyty głównej (że prawdopodobnie się spaliła). Dlatego proszę was o radę czy trzeba zminiać płytę, czy to nie ona jest powodem zaistnaiłego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, tylko że pokazuje mi:

1. zaladowanie się karty graficznej

2. standardowy boot

3. procesor

4 i tu zonk staje na startowaniu pamięci

Najczęściej dzieje się to jak startuję kompa na zimno (jak jest chłodno w pokoju), wiec pewnie kosteczki muszą się rozgrzać... Dodam też że dysk twardy wyje jak cholera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Queen - to że dysk wyje to raczej nie za bardzo się ma. A może chodzi o to że pamięci działają optymalnie w jakieśtam temperaturze ? To samo miałem ze staruśką kartąna VGA - S3 Savage z 16 MB ramu :D W pierwszym AoE też artefakty przez pierwszy kwadrans gry wywalała, a potem spokój.

A co do problemu założyciela tematu - próbowałeś inną grafikę na tej samej płycie wpiąć ? Chociaż to prawdopobne że slot na PCi-E mógł się zwęglić. Czy cokolwiek w kompie było po O/C i zmianie napięć ? Bo czasem jest synchroniczne podnoszenie napięć, więc i procek dostaje więcej V, ramy i PCi też. Tylko że niektóre mogą tego nie wytrzymać i się zfajczyć :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...