Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ryba2111

Zasilacz Chieftec wydaje bardzo głośnie dźwięki.

Polecane posty

Mam nowy komputer od około pół roku. Ostatnio wystąpił problem z zasilaczem Chieftec 600W 14C. Po włączeniu komputera zasilacz zaczyna okropnie buczeć>raczej jest to zasilacz bo po naciśnięciu na niego zaczyna wydawać bardziej stłumione dźwięki.Musze wyłączyć komputer, odpiąć wtyczkę od zasilacza i podłączyć z powrotem a problem znika. Zasilacz jest na 2 letniej gwarancji.Prosiłbym o pomoc najlepiej jak najszybciej, jakieś sugestie co w tym zasilaczu mogło się popsuć. Jeżeli nic wam nie przyjdzie od głowy jutro skorzystam z przysługującej mi gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz sprzęt...Ale 600W to dużo więc chyba nie jest to sprawa jego ewentualnej niewydolności. Trudno jest tak na odległość postawić diagnozę. Sprawdź, czy zasilacz jest dokręcony czasami gdy nie jest dokręcony mogą występować wibracje a co za ty idzie nieprzyjemne dźwięki. Mówisz, że jak na niego naciskasz to dźwięk się tłumi więc może coś nie jest zwyczajnie dokręcone? Sprawdź to. Warto też sprawdzisz czy na wiatraku i ogólnie nie jest zbyt dużo kurzu. Co prawda sprzęt jest w miarę nowy ale warto to sprawdzić. Jak to nie pomoże po prostu reklamuj sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dobrze przykręcony, to pierwsza rzecz jaką zrobiłem po wystąpieniu tego problemu. Potem przyszła chwila na gruntowne odkurzanie i czyszczenie. Odkurzacz, sprężone powietrze i o dziwo wszystko po włączeniu kompa działało, bez żadnych dźwięków. Dzisiaj rano włączam kompa i znowu to samo.Teraz wszystko śmiga elegancko ale nie chce ryzykować więc wyślę go jutro na serwis. A jeżeli chodzi o sprzęt to mam E8400 3GHz(jutro instaluje nowe chłodzenie Zalman 9700) , Radeon 4870 1GB. dysk Seagate 7200.11 500GB, płytke Asus P5E x38 Intel, 2x2GB OCZ 1066MH Reaper do tego napęd i 4 wentylatory: 3x120 mm i 1x80mm, ale to raczej nie jest wina za słabego zasilacza? Mam taką nadzieję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, prędzej czy później zasilacze zaczynają buczeć. Gdyby nie był na gwarancji to można by rozkręcić i nasmarować wiatraczek. Ale jak jest na gwarancji to do serwisu :)

aby problem nie występował tak często trzeba zapewnić komputerkowi dobry opływ powietrza. Podejrzewam że komputer stoi w miejscu gdzie zalega się dużo kurzu :) ale mogę się mylić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...