Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Johyyn

Czy z moim prockiem wszystko ok?

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem(choć możliwe, że wszystko jest w najlepszym porządku, a rzekomy problem wynika z mojej niewiedzy ^^) - mam procesor Core2Duo E6750, który teoretycznie ma 2,66GHz... Chciałem go nieco podkręcić, ale zanim cokolwiek zrobiłem w BIOSie sprawdziłem jakie wyniki osiąga teraz. Zainstalowałem CPU-Z i 3Dmarka06. Poniżej zamieszczam screeny z CPU-Z na zakładce CPU kiedy a)komputer po prostu jest na pulpicie(w tle nie ma nic poza Nortonem i forum CDA otwartym w Mozilli), b)z pełnym obciążeniem obu rdzeni:

a)

bezobciazeniacpuz.jpg

b)

obciazonycpuz.jpg

Zaniepokoiła mnie ramka "Core speed". Czy wszystko jest ok? :P

Mogę też dodać screeny z wyników testów 3Dmarka06, jeśli do czegoś się przydadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że w zależności od obciążenia zmienia się taktowanie. Możliwe że masz jakiś program, lub bios który sam to reguluje powodów do obaw nie masz raczej, do zadowolenia. Gdyż oszczędzasz na prądzie, jak i zarówno wydłużasz żywotność sprzętu, który nie jest obciążony wtedy gdy nie powinien. pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podac model płyty głównej? Bo moze problem lezy po stronie technologii SpeedStep. W zalezności od obciązenia procesora system sam reguluje częstotliwośc procesora w celu zmniejszenia poboru energii i wydzielanego ciepła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś podac model płyty głównej?

Asus P5K SE

EDIT: Częściowo naprawione :P Przełączyłem w BIOSie "Ai Overclocking" ze "standard" na "auto" - teraz przy maksie osiąga 2660MHz, ale przy minimalnym 2000, a nie 1600 jak wcześniej... Da się jakoś ustawić, żeby maks był 2660, ale minimum 1600?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz w biosie ustawienia, to raczej inaczej nie można chyba, że możesz mieć opcję manual, do ręcznego ustawienia taktowania w zależności od obciążenia ale, jak nie masz głowa do góry tak jak masz teraz też jest git

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wielkie dzięki :) To jeszcze przy okazji zapytam - czy mogę podkręcić procka bez ryzyka rozwalenia zasilacza? Mój zasilacz to FeelIII-400ATX (ofc 400W), a reszta komponentów: Zotac GF9800GT Amp!, Core 2 Duo 6750(on byłby podkręcany :P), Asus P5K SE i 1 dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...