Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gallor

Ile da się podkręcić Intel Core 2 Duo E8400

Polecane posty

Każdy procesor podkręca się inaczej. Niem jakiegoś wzoru który by Ci wyliczył... E8400 podobno dość łatwo kręcą się do 3,5 a na lepszym chłodzniu do 4. Ale równie dobrze może się okazać że powyżej 3,2 nie przejdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. To raczej nie zbyt dużo go podkręcę, bo teraz mam na 3GHz czyli uda mi się go tylko o 500MHz?? :confused:

wiesz, to jest 17%. a wcale nie mówie że więcej nie będzie, zwłaszcza na lepszym chłodzeniu :)

a tak w ogole to E8400 bardzo dobrze się kręcą więc warto spróbować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zauważy jak będzie sprawdzał sobie wyniki w 3dmarku ;p

Ale tak na serio gdyby renderował grafikę 3D w jakimś 3dmaxie albo w czymś innym to myślę, że można by zauważyć różnicę ;]

ja podkręcając ten procesor do 4,5GHz [ box ( selekt ) ] to "jakąś tam" różnicę zauważyłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Po prostu byłem ciekaw ile mógłbym go podkręcić w przyszłości, bo kiedyś będzie trzeba się tym zająć. :thumbsup: Ale dzięki wszystkim za odpowiedź.

szczerze to nigdy nie uzyskasz takiej odpowiedzi, bo u jednego ten procek ma mały a u drugiego duży potencjał na podkręcanie

rada: jeżeli chcesz zdecydować się na podkręcenie, kup lepsze chłodzenie [wierz mi box nie wystarczy], polecam Pentagram Karokorum [Karakorum - co sklep inna nazwa]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zauważy jak będzie sprawdzał sobie wyniki w 3dmarku ;p

Ale tak na serio gdyby renderował grafikę 3D w jakimś 3dmaxie albo w czymś innym to myślę, że można by zauważyć różnicę ;]

a konwersje plików itp? np. przy +500Mhz teoretycznie przy operacji wykonywanej przez prcesor zamiast np. 1godz 40min zajmie to 1godz 20min :)

a w przyszłości jeśli nie będzie chciał jeszcze wymieniać procka a 3Ghz mu już nie starczą, to 3.5 czy ile już może stykać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jest dużo dobrych chłodzeń na procesor, ja osobiście polecam Scythe Katana 2 którą właśnie mam i z E8400 współpracuje bardzo dobrze. Zresztą pewnie bym miał jeszcze boxowe chłodzenie ale niestety natrafiłem na wadliwe bo nawet bez stresu miałem za wysokie temperatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat niekoniecznie mogła być wina box'a. Czasami osłona rdzenia jest wadliwie zamontowana i procesor się grzeje.

Owszem, ale dość rzadko się to zdarza (chyba)

A wracając do tematu OC, to największe osiagi za nie zbyt wygórowaną cene, to chyba tylko Pentagramie Karakorum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...