Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vitriol

Samsung Writemaster Speed Plus TSSTcorp CDDVDW SH-S233F nie czyta płyt

Polecane posty

Mam problem z moim napędem Samsung Writemaster Speed Plus TSSTcorp CDDVDW SH-S233F ATA Device - nie czyta mi w ogóle płyt! Oryginalna, nagrywana - nie ma różnicy. Kupiłem komputer w październiku i nie mogę od tamtej pory zainstalować żadnej gry. Udało mi się zainstalować Assassin's Creed'a (oryginalnego) i Call of Duty 2 (oryginał). Później chciałem zainstalować CoD4 (oryginał...). Za pierwszym razem udało się ale nie działał tryb multi na którym najbardziej mi zależało nie działał więc przeinstalowałem grę ale błąd pozostał. Odinstalowałem grę. Znalazłem rozwiązanie którym było podłączenie mikrofonu (możecie się śmiać ale w CoD2 zdało egzamin!) ale gra nie chciała się zainstalować! Tak jak oryginalny Wiedźmin, Mass Effect, Jade Empire, Battlefornt 2, CoD 5, MoH:A. Jestem na skraju rozpaczy bo to mój drugi komputer z którego tak się cieszyłem, że będę mógł w końcu pograć w nowe gierki. Sam komputer spełnia wymagania wszystkich w.w gier. Instalowałem nowe sterowniki, odinstalowałem program do tworzenia wirtualnych dysków, boje się coś zmieniać w rejestrze bo już raz próbowałem i nie chciał się komputer włączyć. Na szczęście już jest dobrze.

Aha! Mam Vistę.

Przepraszam jeśli już gdzieś był opisany problem i (mam nadzieję!) rozwiązanie.

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz ta konfiguracje na wszelki wypadek, zasilacz, pamiec, karta, procesor itd, napisz jakie bledy sa zglaszane w trakcie instalacji. Szansa ze to sam naped tez jest bardzo duza, wtedy zostaje oddac na go gwarancje, szczesliwie Samsung ma rozbudowana siec serwisowa, chyba ze masz plombowany zestaw, wtedy calosc do sklepu. Napedy mechaniczne Samsung nie slyna z niezawodnosci, z reszta popularnych producentow tez sie nie wyroznia w tym wzgledzie, ogolnie jakosc wszystkiego jest coraz nizsza z roku na rok, wiec z nastepna, czego bys nie kupil moze byc podobnie, chyba ze bedziesz mial tym razem wiecej szczescia bo to od niego zaczy zalezec najwiecej. Sam w ciagu roku dwa razy zmienialem nagrywarke Samsunga i ostatnia tez sie zepsula, choc napedu uzywam sporadycznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli można wtrącić to mam same negatywne poglądy o wszystkich samsung write masterach ... [wybuchy płytek w napędach, >>owalnie!?!<< nagrane ścieżki, płyty odczytywalne tylko i wyłącznie w samsungach.. itp.....]

Osobiscie miałem kiedyś podobny problem z LG combo dvd.

Problem w zasadzie był odwrotny... napęd czytał WSZYSTKIE oryginalne/tłoczone płyty a nie czytał żadnej nagranej prywatnie.. nawet jak płyta była nagrana właśnie tym sfiksowanym napędem. W serwisie powiedzieli że popsuł sie "pickup" (mimo ze używałem napędu raz na miesiąc żeby włożyć płytke z cda :P) i oczywiscie serwisowa wymiana na nowy :)

Wracając do twojego problemu opisz dokładnie powód dla którego tych gier nie możesz zainstalować... Wyskakuje jakiś błąd? (jaki?), nie widzi w ogóle płyty/plików ? zamula?? Trudno określić problem gdy piszesz tylko "nie chciała sie zainstalować"

addnote: Jeżeli wyskakuje błąd, dla ułatwienia mi/nam/sobie : Zaznaczasz okno błedu tak by było właśnie "aktywne", potem naciskasz CTRL + A , Ctrl +C i wklejasz nam na forum :) Nie martw sie że nie widać co zaznaczasz, to i tak działa :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jakie bledy sa zglaszane w trakcie instalacji.

Podczas instalacji CoD4 wyskakiwał błąd związany z jakimś plikiem już na samym początku. Coś w stylu "Sprawdź czy masz dostęp do pliku, czy plik istnieje". Byłem zalogowany na koncie admina (zawsze jestem), uruchamiałem jako admin, ale nic nie pomagało. Co do innych płyt to nie otwiera się w ogóle autoodtwarzanie. Ładuje się, ładuje i nic. Próby wchodzenia przez Mój Komputer też nie skutkują - albo pokazuje że płyta jest pusta, albo ładuje się aby w końcu się zaciąć.

Wracając do twojego problemu opisz dokładnie powód dla którego tych gier nie możesz zainstalować... Wyskakuje jakiś błąd? (jaki?), nie widzi w ogóle płyty/plików ? zamula?? Trudno określić problem gdy piszesz tylko "nie chciała sie zainstalować"

Komputer zamula się, nie widzi plików, czasem nawet płyt.

Z reguły błędy są takie że nie może włączyć płyty.

A właśnie, prawie zapomniałem! Druga płyta z The Best of PC Star Wars (ta z Empire at War i KotOR) śmiga jak natura chciała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dzieje sie też tak że np po włożeniu płyty napęd ją mieli przez 30 i nic... a w dodatku trzeba milion razy naciskać eject zeby szanowny raczył się otworzyć to sugeruję już szukać najbliższego serwisu samsunga =P na 90% wymienią na nowy i nawet nie będzie im sie chciało sprawdzać co się zepsuło xD

Przyczyn mniej sprzętowych... teoretycznie napęd może być brudny w środku lub bios napędu mógł się sfiksować (virus?) ale ... jednak jakieś płyty działają tylko że wybiórczo.... ale zawsze...

Propozycja: Wykręć napęd i zanieś do kolegi, sprawdź na jego pc czy płyty które u ciebie nie działały pójdą na jego pc z twoim napędem (bo poco masz robić format systemu jeżeli to wina sprzętu?), jeżeli na jego pc i twoim napędzie jest tak samo to serwis, jak wszystko działa, to format* :)

jeżeli po formacie byłoby to samo to wymiana kabli IDE na mniej połamane :P, lub naprawa kontrolera napędów ide na płycie głównej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-e. Nie wykręcę go bo komputer zaplombowany - kupiłem w MediaMarkt. A za iście do serwisu już się zabieram od dawna. Po prostu mam nadzieję że znajdę rozwiązanie bez zanoszenia go do serwisu. Ale muszę w końcu iść...

Tak sobie teraz myślę - może to wina SecuRomu? Zaraz odinstaluję i zobaczę jak będzie.

edit:

A jednak nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zabiłbym sprzedawce za plombę na obudowie........ właśnie z powodu takich problemów^ Jeżeli masz oddzielne gwarancje tzn oddzielna gwarancja na sam napęd, inna na procek, inna na gfx a nie "All-in-1" to możesz iść do MM i poprosic o zdjęcie plomby bo chcesz hymm.. mmm.... Wyczyścić kompa bo sie grzeje lub np dodać nowy dysk... Teoretycznie sprzedawca powinien zdjąć ci plombę, wystawić papier że to on, tego i tego dnia zdjął plombę i potem już bedziesz miał swobodny dostęp do kompa :). No chyba że trafisz na takiego co sie przypieprzy że to on osobiście ci wyczysci kompa czy włoży nowy dysk i on ci potem bedzie chciał zakleić jeszcze raz plombą... takich lepiej unikać...

z drugiej strony... i tak i tak będziesz musiał wynieść pc z domu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... takie jest prawo .... serwis ma na naprawę 2 tyg. Jak "serwis" znajduje się na drugim końcu polski to zajmie ze 3 dni zanim serwis dostanie kompa.... potem ma pełne 2tyg które zazwyczaj wykorzystuje w 100% i wysyła w ostatni dzień, a potem komp sobie wraca z serwisu 2 dni.

Dodaj do tego weekendy, święta, kaca :P

Jak trafisz na normalnego sprzedawcę to możesz z nim sie dogadać by wysłali tylko napęd. Jeżeli masz kompa jakiejś "Marki" tzn Actina super pro cośtam, IBM deluxe, Alienware, itp to wg prawa muszą wziąc całego pc :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdę się do serwisu i zobaczę co mi powiedzą.

@edit

O stary! Drugą płytę CDA odpaliło od razu i instaluję właśnie Necrovison DEMO. A 1 za ch... nic nie chce odczytać ;/, a bardziej mi na L:HoG zależy niż demie NV. Ale jak się nie ma tego co się lubie - lubi się to się ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...