Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Greg3or

Płyta asus rampage formula x48

Polecane posty

Mam taki problem iż po podkręceniu pocesora płyta zmienia mi napięcie w biosie z najniższego na krytyczne

opcja - fsb termination voltage mam ją ustawianą na 1.20 a zmienia się na 2.00

Wie ktoś jakie opcję trzeba tam poustawiać aby się nie zmieniało samo nic ? Jeśli tak to Poproszę o pomoc

Jak ustawie na pamięci 1 T to komp w ogóle nie chce załadować windowsa

a łapie niebieskie ekrany podczas np grania

komp to płyta asus rampage x48, proc c2d 8500 3,16 @ 3,72

2 x 2 gb ram corsair dominator 1066 w biosie wykrywa je jako 800

zasilacz tagan 700w

grafika 285 gtx 1 gb ram

proszę jakieś foty może kogoś kto ma takową płytę będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą płytę (wersja biosu 0601) i ten sam procesor, więc na początek może te zdjęcia (jakość niezbyt dobra, ale to i tak maks tego co potrafi moja komótka), o które pytałeś (tak szybciej, bo nie chce mi się tych opcji przepisywać):

dsc00104x.th.jpg dsc00105qit.th.jpg dsc00106d.th.jpg dsc00107xoe.th.jpg

Proc kręcony do 3,8GHz (fsb 400Mhz). Na pierwszych trzech zdjątkach widać jak mam to wszystko poustawiane, na czwartym jakie wartości napięć są w rzeczywistości (wg biosu, więc super dokładne to pewnie nie jest). Pamięci to OCZ Platinum (2x2GB), które tak jak Twoje widoczne są normalnie jako 800-tki, a do pracy w trybie 1066MHz wymagają ręcznego przestawienia i dowoltowania. Command rate przestawiony na 2N bo inaczej za cholerę nie chciały stabilnie działać w tym trybie (a z woltami dochodziłem już prawie do 2,3V). Co do napięć to, jak widać na trzecim obrazku, FSB termination wogóle nie ruszałem i zostawiłem na auto, co zaowocowało ustawieniem tych 1,31V przez płytę. I tu też możesz spróbować tak ustawić i zobaczyć czy nadal dostaniesz te 2V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...