Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PeterCD44

Napęd nie odczytuje niektórych płyt Lenovo Y510p

Polecane posty

Czołem szanowni forumowicze i grono CD-ACTION. Od pewnego czasu zauważyłem, że mój zasłużony prawie 3 letni Lenovo Y510p nie czyta niektórych płyt np. ostatnie CDA, Diablo 3, Starcraft 2, zaś inne Diablo 2, nowsze CDA, Pink Floyd the wall już tak. Wygląda to tak, że po włożeniu płyty napęd działa "rozpędza się" trochę, po czym stop, znowu dźwięk narasta, napęd szumi - stop - znowu i potem nic. Komputer w napędzie nic nie widzi, po wyjęciu i włożeniu płyty to samo parę razy napęd się rozpędza ale tak jakby nie do "maximum" i koniec. Inne płyty napęd czyta prawidłowo. Nie wiem kiedy problem sie pojawił, wiem tylko, że niektóry płyty nie działają i już. Nie jestem za bardzo znawcą tematu.Sprawdzałem tylko, że wg windowsa w menagerze urządzeń oraz Driver Booster 3 sterowniki są aktualne. Załączam też plik DxDiag i czekam na dalsze instrukcje, pytania, uwagi i porady. Za każdą pomoc dziękuję serdeczcnie ;) .

DxDiag.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować najprostszej metody, czyli czyszczenia soczewki. Skombinuj jakiś preparat do mycia np. płyn do okien, weź patyczek (taki do uszu) namocz w płynie i przeczyść oko lasera aż będzie błyszczał. Zwykle da się zauważyć czy nie jest np. lekko zmatowiałe lub ubrudzone czasami taki zabieg pomaga. Nie używaj zmywacza do paznokci ani czegoś bardzo silnego co mogłoby spowodować zmatowienie mytej powierzchni.

EDIT: Na prawdę napisałem "najprostszej" przez "rz"? K**** ***! Chyba tylko ta 2:04 a.m. mnie tłumaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...