Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Crystek

Excel

Polecane posty

PROBLEM ROZWIĄZANY NA FORUM BARDZIEJ ZAJMUJĄCYM SIĘ TEMATYKĄ SOFTU OD MS
jeśli komuś się przyda to
WSS.PL - Rozwiązanie
Temat można zamknać



[http://www.sendspace.pl/file/lmcJ1F31/]
Tutaj znajduje się mój plik z pracą.

Jest to arkusz służący do segregowania i przetwarzania danych uczniów do rekrutacji szkolnej. Jeżeli nie chcecie nie odpalajcie makr i tak nie będą potrzebne do pomocy.

1. Otóż problem mam taki, że w poszczegołnych klasach ma być Z osób ( ile napisane jest w zakładce "ustawienia" w "Liczba osób w klasie"), chodzi o to, aby bez użycia Visuala, C++ gdyż się na tym nie znam, zrobić tak, aby Y osób ponad liczbe zdefiniowaną Z przenoszono do klasy "X" czyli na tzw. liste rezerwową

2. Kolejny problem to autoformatowanie płci w zależności od końcówki imienia. W języku polskim imiona żeńskie kończą się na "a" i żeby automatycznie kolumna płeć była uzupełniana o M-chłop, K-babeczka. Brakuje mi tylko odpowiedniej formuły bo za pomocą
funkcji "FRAGMENT.TEKSTU" nie wyznacze ostatniej litery w każdym imieniu, gdyż imiona różnią się długością i nie zawsze 5 literka w imieniu "Baśka" i "Krystyna" będzie tą ostatnią.

3. Wiem, że to kwestia kosmetyczna, ale czy da się jakoś zrobić by kolumny odpowiednich klas były idealnie równe?

4. Czy jest możliwe, aby zrobić "menu" bez znajomości języka programowania tak aby były w nim zawarte przyciski z makrami do sortowania, szybkiego przechodzenia pomiędzy kartami arkuszu itd.

5. Jak zrobić scroolowane pole wyboru z argumentami z liter, bo z cyfr nie mniał bym problemu. Próbowałem zakres literowy wpisac do karty ustawienia i jako zakres pola kombi wpisać A B C D E F, ale w łączu komórki zamiast liter pojawiają się cyfry ;\

6. Jak zrobić komunikat wejściowy, wyświetlający się przy starcie z danymi autora itd

7. Jaki warunek wstawić w "formatowaniu warunkowym" tak, żeby - jeśli ocena z egzaminu z polskiego byłą równa 1 i oceny z poprawki by nie było ( komórka pusta ) to autoformatowanie "koloruje" mi obie komórki na czerwono

Z góry dzięki za odpowiedzi, podpowiedzi, jak coś mi się jeszcze przypomni to napisze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...