Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M44ster

Software dla słabej jednostki

Polecane posty

Siemanko :D. Zwracam się do was z prośbą o jak najlepsze zoptymalizowanie mojego budżetowego sprzęciku. Kupiony 3 lata temu laptop HP-2000 chodził coraz gorzej i gorzej aż do momentu gdy zdecydowałem się przywrócić system na stan fabryczny. Coś poszło nie tak i wywaliło błąd w trakcie przywracania. Musiałem z poziomu bootowalnego pendrive'a wyczyścić dysk w wierszu polecenia i zainstalowałem na czysto win10 (tylko ten akurat był "pod ręką"). Laptop miał zadanie służyć mi przy nauce programowania w szkole średniej. Teraz na studiach przydałaby mi się przenośna jednostka która uciągnie visual studio. Nie chcę kupywać nowego laptopa specjalnie dla visuala bo mam potężnego PC. Ten laptop ma odpalić visuala raz w tygodniu(ewentualnie w pociągu jeszcze raz). Wierzę w tego lapcia, że da rade aczkolwiek chciałbym go jak najbardziej odciążyć żeby najprościej mówiąc był wygodnie używalny.

Jaki system zainstalować? Linux chyba odpada- ponoć visual studio jest niedostępne na linuxa? Jeśli windows to który? Jaka przeglądarka internetowa? Jaki antywir będzie żarł najmniej (o ile w ogóle warto instalować) ?

Dodam, że ten laptop należy do takiej gamy sprzętu, że jeszcze jakieś trzy minuty po starcie systemu zamykające okna sprawiają wrażenie wyświetlania w 15 fpsach. Procesor amd 1,5 GHz, 4GB RAMu, HDD i radeon HD7310. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...