Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamszot

Wiatraki od karty graficznej zwariowały

Polecane posty

Witam!

Poszedłem do sklepu zostawiając włączony komputer który od rana chodził normalnie - jak zawsze. Po powrocie zorientowałem się, że komputer jest głośniejszy niż zwykle, zaobserwowałem, ze wiatraki na karcie graficznej (Zotac nvidia geforce gtx 970 4gb) chodzą inaczej. Mianowicie pierwszy (od środka) zdecydowanie wolniej, spowalniał strasznie na jakiś czas po czym znów przyspieszał, drugi zaś wydaje się ze dostaje 'kopa' jak by pracował 'za dwóch'... Z temperaturami karty wszystko jest okej, a spadku w wydajności nie zaobserwowałem żadnej. Jedynie te obroty tych wiatraków są podejrzane no i za głośne. Sprawdzałem wszystko w progranie CPUID HWMonitor no i prędkość Fanów na karcie waha się od 150 do nawet 2800 rpm.

Komputer składany +/- 15 miesięcy temu wszystko nowe.

Dodam też że nie trwa to cały czas, jakiś czas wszystko działa normalnie, spokojnie, po czym znowu tak głośno te wiatraki kręcą i przestają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko pewnie określić jaka może być tego przyczyna. Wczoraj na przykład grałem kilka godzin i nic się nie działo, raz może wystąpił problem, ale już nie podczas grania. Teraz odpaliłem komputer i po kilku minutach dosłownie znów zaczęły te wiatraki głośno chodzić po czym się uspokoiły. Wydajność/temperatury nadal w porządku nic się nie dzieje. Myślicie, że to może być 'awaria' karty graficznej/wiatraka?

Dodam też, że podczas tych wysokich obrotów i głośnych wiatrakach, jak chwile tak pokręcą z komputera czuć dziwny zapach :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...