Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

StAlKeR99

Komputer sam po wyłączeniu włącza się.

Polecane posty

Witam,  jako nie dawno składałem kompa w Szkole rzadko zdarza mi się by komputer po wyłączeniu sam się włączył, wcześniej nie zauważyłem tego ale po pewnym czasie komputer długo się wyłącza, a czasami włącza się po wyłączeniu, nie wiem co mogło być powodem tego więc piszę tutaj.
Sprzęt

I3 4170

H81M-S2H

4 gb Ram 2x2gb

R7 250x 2 gb

Windows 8.1 (Oryginalny z naklejką na komputerze ;D)
Wcześniej jak stawiałem system windows 7 to były problemy z Aktualizacjami itp, ale potem udało mi się zainstalować windows 8.1 Po wielkich trudach i cierpieniach, komputer szybko się włącza ale długo sie wyłącza, był po formacie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem w Trybie awaryjnym, ale zgaduję że to będzie to samo, nie mam jak zmienić Pamięć ram (Chyba że chodzi o slot to tak) Ale na inne nie mam :P

Kwestia jeszcze jedna jest że komputer Po wyłączeniu włącza sie na nowo, <-- To jest priorytet :D, rzadko sie to zdarza ale zdarza :F 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przy tej opcji włączonej po wyłączeniu komputera normalnie, sprzęt powinien się nie włączyć ponownie. To działa tylko w przypadku nagłej straty zasilania. Zobacz co masz tam ustawione. Możesz przywrócić ustawienie standardowe i zaspać zmiany. Zauważysz że znowu się tak dzieję to zrób update dla biosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy teraz technologię Q-Flash, więc większemu problemu nie ma. A po drugie masz płytę GIGABYTE z systemem DualBIOS, więc nie masz się zbytnio co martwić. Jeśli chodzi o zasilanie, to komputer zwykłe zamknięcie komputera może traktować jako "utratę zasilania", dlatego ponownie włącza cały komputer. Sprawdź też, czy dobrze podłączyłeś panel przedni oraz sprawdź czy ci się przycisk przypadkiem nie przycina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...