Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Masanohashi

Komputer nie chce się włączyć, problemem dysk twardy?

Polecane posty

Hej!

Mam problem z komputerem. Maszyna (specyfikacja niżej) została zakupiona jakieś dwa tygodnie temu, postawiłem na niej Windowsa 10 i oddałem w użytkowanie braciom dziewczyny. Dwa dni temu dostałem informację, że komputer nie chce się włączyć, przyjechałem, sprawdziłem - rzeczywiście. Gdy wszystko jest podłączone tak jak było w momencie działania komputera, pojawia się charakterystyczne "piknięcie" po uruchomieniu maszyny, a potem albo wyskakuje logo płyty głównej (Gigabyte'a), albo nie pojawia się nic i chwilę później komputer się restartuje. Ta procedura trwa w kółko do momentu wyłączenia komputera.

Zacząłem samemu próbować zdiagnozować problem, ale poległem. Zauważyłem tylko, że przy uruchomieniu komputera po odłączaniu dysku twardego pojawia się komunikat z BIOS-u ('No bootable device is detected. System will enter the BIOS Setup Utility'), po którym można normalnie wejść do BIOS-u. Bez podłączonego dysku twardego pendrive z Windowsem 10 normalnie startuje i wczytuje proces instalacji.

Nie mam pojęcia, jak rozwiązać ten problem. Czy dysk twardy nadaje się do wyrzucenia? A może jest jakiś sposób na jego naprawienie? Dodam tylko, że to nie jest problem kabli SATA (sprawdzałem dwoma, oba dobrze łączą np. napęd CD) w domu są jeszcze tylko 3 laptopy, więc podłączenie dysku do innego komputera raczej nie wchodzi w grę (no chyba że są sposoby, o których ja nie wiem :)

Zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu problemu. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Jak trz

Dane techniczne:

Intel Core i3-417

Gigabyte H81M-HD3

BIOS ID: 8A14AG0Q

Dysk twardy: Seagate st1000dm003

Karta graficzna: MSI Radeon R9 270

8GB RAMu Ballistix DDR3 1600Mhz

Zasilacz Antec VP500PC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...