Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Michal11118

eMachines EM250 sam gaśnie ekran

Polecane posty

Witam, dostałem od kolegi do naprawy netbook'a eMachines EM250. Jest to na Intelu Atomie N270. Komputer normalnie pracuje aż do momentu gdy się freezuje i pomaga tylko reset. Gdy jest tylko włączony to może chodzić cały dzień, lecz wystarczy włączyć przeglądarkę i 2 minuty coś robić w niej (a na tych podzespołach odpalenie przeglądarki to już spory wycisk) i się dzieje jak napisałem wyżej. Zainstalowałem SpeedFan i Core Temp i tu różnie pokazują, zacina się najczęściej przy blisko 50 stopniach według SpeedFan i prawie 40 według CoreTemp. Wentylator według mnie słabo dmucha. Po resecie najczęściej nie chce się odpalić Windows, albo odpala się bez obrazu (słychać tylko dźwięk uruchamiania).

Chciałem go rozebrać, ale trzeba zdjąć klawiaturę, a nie chciałem go już bardziej uszkadzać.

Czy winą jest przegrzewanie się?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Atomy pod obciążeniem potrafią sięgać ponad 70*C, maksymalna temperatura podana przez Intela to 90*C.

Zastanawia mnie uruchamianie się bez obrazu jednak co do freezów to sprawdziłbym dysk hdd. Jeśli się uda to zainstalować hdtune i wrzucić tu odczyt smart, ważne, całą tabelkę. Jak nie to po prostu wyjmij dysk i wepnij go do swojego pc i sprawdź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...