Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bzyk36

Internet radiowy- problem z zbyt niską szybkością

Polecane posty

Witam. Wczoraj zmieniłem taryfę internetową z 8/1 Mbps (download/upload) na 16/4 Mbps (u tego samego dostawcy). Problem polega na tym iż przy 8/1 wszystko działało bez zarzutu, a przy 16/4 maksymalnie wyciągnąłem 14/3,5 na Speedteście. I niezależnie od strony, przy pobierania (czy to przez steam, czy to przez przeglądarkę) prędkość nie jest taka jaką miał zagwarantować dostawca. Pisałem do niego e-mail, w odpowiedzi otrzymałem że od nich aż do anteny wszystko jest okej.

Przeżyłbym jakieś mniejsze spadki prędkości ale skoro płacę za 16/4 to chciałbym tak mieć (w umowie wyraźnie było że 16/4, nie "do"), zamiast tego mam czasem 5/3, zazwyczaj wyniki na speedteście pokazują 10/3.

Aktualizacja sterowników do karty sieciowej nic nie pomogła, podłączenie kabla LAN z anteny bezpośrednio do kompa też, dalej bez zmian (przy 8/1 używałem routera i wszystko było okej).

Jakieś pomysły co może być nie tak skoro niby ze strony dostawcy wszystko gra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje reklamacja u dostawcy.

Z tym, że w przypadku internetu radiowego należy liczyć się z tym, że czynniki zewnętrzne (pogoda, odległość od nadajnika, zakłócenie od anten, innych sieci itp.) mogą mieć spory wpływ na faktyczną przepustowość sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje reklamacja u dostawcy.

Z tym, że w przypadku internetu radiowego należy liczyć się z tym, że czynniki zewnętrzne (pogoda, odległość od nadajnika, zakłócenie od anten, innych sieci itp.) mogą mieć spory wpływ na faktyczną przepustowość sieci.

Próbuję, facet kazał zadzwonić... Jutro zobaczę.

On twierdzi że wina musi być po mojej stronie, bo "od niego do anteny wszystko jest okej". Nie wiem jak on to sprawdził, że akurat do anteny jest okej, kończyłem teleinformatykę i nigdy nie słyszałem o czymś takim... No cóż.

Jeśli miałoby coś po mojej stronie być nie tak to pierwsze co obstawiałem to router, drugie PC.

Podpinanie sieci bez routera nic nie zmienia, na laptopie i telefonie speedtest pokazuje takie same (czyli 4x niższe niż powinny być) prędkości...

EDIT.

Wiem co zakłóca połączenie w internecie radiowym, tyle że istotny jest fakt że poprzednia taryfa od tego dostawcy (8/1) śmigała jak złoto, niezależnie od warunków pogodowych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...