Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TomcioM

Laptop Lenovo i przełączanie kart graficznych w grach

Polecane posty

Mam w laptopie 2 karty- zintegrowaną Intela, oraz Radeona 1 GB. Jak sprawdzić, czy dana gra korzysta z tej drugiej? Teoretycznie powinny przełączać się same, ale w opcjach grafiki gry nie ma podanej karty graficznej.

Jednak taki Heroes VII ma w opcjach grafiki podaną kartę zintegrowaną i za nic nie mogę tego zmienić.

Kilka innych gier wymagających na minimum karty 1 GB odpala się na medium (z niektórymi high) i chodzą bez ścinki.

Ogólnie rzecz biorąc (bo trochę to chaotycznie napisane) chodzi mi o to przełączanie karty graficznej w grach, oraz jak to sprawdzić i ustawić.

Konfig laptopa w sygnaturce. Jest to Radeon Catalyst.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach Catalyst jest taka opcja jak monitorowanie przełączenia grafiki (czy jakoś podobnie) chyba to jest w zakładce wydajność. Uruchamiasz to i widzisz jakie aplikacje korzystają z radeona. Ale też sam możesz przełączyć na radeona wchodząc w przełączanie grafiki (prawym na pulpicie i powinno być)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest taka opcja, zapomniałem o tym,napisać.

PPM na pulpit ->przełaczanie grafiki i tam wybieram aplikacje. Moge ustawić Oszczędny, (tu jest jakiś pośredni), oraz Wysoka wydajność.

Na WW mam te Heroesy, ale w grze nadal widnieje karta zintegrowana, czego zmienic sie nie da. Tak ma być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...