Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

FelixRaycher

Kilka (poważnych) "błędów" w laptopie z W10 po aktualizacji.

Polecane posty

Witajcie,

Mam od aktualizacji Windows 10 dziwaczne błędy. W całym laptopie.

Jeżeli nazwa jest ważna, to jest to model "Aspire V3-571G" firmy Acer. (Pierwotnie miałem W8, później W8.1 aż teraz mam W10)

O co dokładnie chodzi z błędami?

1.Menu Start (lewy dolny róg pulpitu) nie chce mi się otworzyć.

2.Menedżer Zadań otwiera się wolniej niż zwykle.

3.Z paska zadań zniknęły mi ikony aplikacji "Sklep" i "Microsoft Edge". Jednak skróty "fizycznie" dalej pozostają. Nie mogę ich odpiąć. Najeżdżam kursorem na nie, klikam kilka(dziesiąt) razy prawym przyciskiem myszy, wyskakuje mi opcja z odpięciem... ale gdy w nią klikam nic się nie dzieje. Wcześniej błyskawicznie skróty się odpinały.

4.Google Chrome zresetował się sam z siebie. Nic nie robiłem, jednak nie mam wcześniejszych zakładek do stron itp. (Warto dodać, że było to wczoraj, czyli 07.01).

5.Domyślnie pliki z muzyką otwierały mi się w "Windows Media Player". Teraz otwierają mi się w "Muzyka Grove"(*). Nie wiem jak ustawić WMP jako domyślny odtwarzacz (pliki mp3.)

*-kiedy się otwiera, to długo, a kiedy podczas ładowania kliknę na pulpit, to:

1.Pasek Zadań robi się ciemniejszy,

2.Cały pulpit znika, mam granatowy ekran,

3.Pulpit znów się pojawia, lecz skróty na pasku zadań ładują się dłużej niż cokolwiek inne.

Czekam na waszą pomoc. Nie ściągałem żadnych złych plików czy innych rzeczy, tzn. komputer nie ma żadnego wirusa czy "przeglądarek malware".

Dzięki za każdą pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko działało dobrze zaraz po aktualizacji do 10, a dopiero potem zaczęło się psuć to wystarczy przywrócić system do poprzedniego punktu kontrolnego.

Prawym przyciskiem myszy naciskasz na menu start i z menu wybierasz panel sterowania. Potem opcja Odzyskiwanie i Przywracanie systemu. Najlepiej do najpóźniejszego punktu który jest możliwy. Miałem podobny problem i zadziałało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...