Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheBizzy

Problem z pamięcią ram?

Polecane posty

Witam wszystkich,

mam nadzieję, że długość posta was nie odstrasza smile_prosty.gif

możliwe, że problem jest nieco zawiły, ale postaram się przedstawić to wszystko jak najjaśniej. Wahałem się, czy umieścić ten temat tutaj, czy jednak przy tematach zakupowych - mam nadzieje, że wybrałem dobrze.

Od 3 lat posiadam zestaw, który złożył mi yojc w tym temacie:

http://forum.cdactio...howtopic=206168

Wymieniłem jedynie kartę graficzną i chłodzenie do procesora na Silentium Grandis XE1236. System Windows 8.1 64bit. Wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że komputerowi zdarza się wariować przy starcie. Wywala często blue screeny (ale nie zawsze) po czym resetuje się i w tym momencie albo wszystko się załaduje albo czeka mnie kolejny blue screen. W każdym razie po takiej serii, gdy wszystko już się odpali, w trakcie użytkowania komputera nie ma ŻADNYCH problemów.

Przestałem się już nawet tym przejmować, najważniejsze było dla mnie, że po odpaleniu wszystko działa. Mimo to miałem czasem takie okresy, gdy czytałem po forach co oznaczają błędy z tych blue screenów. Niestety jedyny, który teraz pamiętam to irql not less or equal. Większość odpowiedzi jakie znalazłem na necie sprowadzały się do jednego wniosku - uszkodzona pamięć ram. Dokładnie posiadam ten zestaw:

http://www.morele.ne...b1600c9-411692/

Sprawdziłem je memtestem. I tutaj mam nadzieje, że zrozumiecie - kiedy np. jednego dnia odpalałem komputer po raz pierwszy - błędy wykrywało. Ale jeśli np. uruchomiłem memtest po tej całej serii blue screenów i po tym, gdy system poprawnie się już załadował - błędów nie było żadnych.

Koniec końców - stawiam na uszkodzony ram. A, jeszcze jedno, te "serie blue screenów" zazwyczaj nie powodowały większych problemów, czasem jednak byłem zmuszony do formatu, ponieważ po takiej serii karta sieciowa kompletnie nie wykrywała połączeń (przykładowy problem). Czasami nawet zdarzało się, że resetowało mi kompletnie ustawienia gadu-gadu i usuwało zapisanych użytkowników. Z może dwa razy w ciągu 3 lat miałem sytuację, gdy ta seria blue screenów się zapętliła i pozostawał mi tylko format.

Ostatnio te bsody znowu spowodowaly problemy z kartą sieciową. Raz pomogło mi przy tym zresetowanie biosu, dlatego spróbowałem tego i tym razem. Przy okazji resetu zresetowały mi się również ustawienia overlockingu. Mój 2500k był podkręcony do 4.4ghz (4.5 już nie dało rady). Co ciekawe, gdy próbowałem wrócić do tych ustawień komputer już mi na to nie pozwalał. Przy 4.4 - bsod. Wiec jest teraz na 4.3ghz. Czy to nie dziwne? Ale to tylko mała dygresja...

Skupmy się na tym ramie. Godzę się powoli z faktem, że najpewniej kości do wymiany. Niestety nie posiadam innych, którymi sprawdziłbym czy to faktycznie wina ramu, a co gorsza nie mogę znaleźć faktury przez co reklamacja (u Corsaira ponoć dożywotnia) nie wchodzi w grę.

Możliwe, że wy macie jakieś sugestie w kwestii tego problemu. Mi - po 3 latach - skończyły się już pomysły. Dlatego zastanawiam się nad nowymi kośćmi - nie wiem tylko czy kupować drugi raz takie same, czy polecilibyście coś nowego?

EDIT: Może dodam jeszcze jedną wskazówkę - czasami zamiast blue screena, podczas ładowania się systemu na ekranie wyskakuje jedynie obrazek Asrock: http://i.ytimg.com/v...xresdefault.jpg (tutaj obrazek akurat innej plyty, ale bardzo podobny) i na tym wszystko się zatrzymuje. Muszę resetować komputer z nadzieją, że tym razem wszystko załaduje się dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...