Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

manulx

Thrustmaster Ferrari GT Experience, kalibracja

Polecane posty

Witam Was drodzy forumowicze! smile_prosty.gif

Otóż przez pewien czas kierownica wymieniona w tytule tematu (Thrustmaster Ferrari GT Experience) kupiona parę lat temu, od momentu kupna praktycznie się kurzyła - pewnie z tego samego powodu, dla którego do Was piszę.

Przejdźmy do sedna sprawy. Zachciało mi się w coś pograć (tak, dawno w nic nie grałem) i padło na NASCAR The Game 2013 - stwierdziłem, że moja kierownica idealnie się nada. No i tutaj pojawiły się problemy.

Najpierw tylko podłączyłem kierownicę nic nie instalując, komputer ją wykrył, więc myślę sobie "fajnie git, tylko odpalić grę i jazda", aczkolwiek nie. Włączam grę podjarany, na początek jakiś zwykły wyścig, żeby wyczuć co i jak, poustawiać, rozpoczyna się, jadę.. jadę.. i samochód mi sam delikatnie skręca w lewo, podczas gdy ja ją trzymam prosto! No i zaczęło się kombinowanie, szukanie na necie i stwierdziłem, że może zainstaluję sterowniki ze strony producenta. Uczyniłem ten krok i pojawił się jakiś progres - w panelu sterowania pojawił się "Thrustmaster Control Panel", ale nic mi to nie dało skoro nie mogę jej skalibrować odpowiednio. Kombinowałem z tym skręcaniem lekko kierownicy podczas podłączania do USB, ale nic to nie dawało lub był gorszy efekt.

Jakby jeszcze tego było mało od czasu do czasu wariuje mi pedał hamulca, tzn. kiedy nic z nim nie robię to w panelu kierownicy pokazuje, że jest lekko wciśnięty, no a w grze na wsteczny wrzuca co nie ukrywam jest irytujące - po odłączeniu USB i kombinowaniu da się z tym uporać, ale na samą kierownicę już naprawdę nie mam pomysłu... Co prawda chwilę dało się pograć - na prostej jedynie jeździłem przez to zygzakiem, bo nie mogłem za bardzo wycentrować, ale cóż.

Pozostajecie mi tylko Wy, liczę na pomoc. smile_prosty.gif Umieszczam poniżej jeszcze screena z tego panelu kierownicy.

PS. Przypomniałem sobie, że miałem ten problem z F1 2010 - też bolid skręcał mi w lewo. Tylko w tej grze z takim problemem nie jest możliwa jakakolwiek rozgrywka. Pewnie dlatego kierownica została rzucona w kąt.

Tutaj kierownica była trzymana prosto (a jest lekko przechylona jak widać na screenie) oraz pedał hamulca był niewciśnięty.

IQfMD5J.png?1

Pozdrawiam wszystkich! wink_prosty.gif

EDIT: Ściągnąłem Thrustmaster Calibration Tool i też nie da się odpowiednio skalibrować. sad_prosty.gif

EDIT 2: Jest widoczna zmiana, w grze ściąga w prawo, a nie lewo. Wcale mnie to nie pociesza. ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...