Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Imachuemanch

Rozwiązany: Lenovo y50-70 a gpu nvidia

Polecane posty

Jak zawsze to ze mną jest, co chwila mam jakieś bzdurne problemy.

Odebrałem dziś nowy laptop lenovo y50-70 z dedykowaną grafiką nvidia geforce gtx 960M. I chociaż w menadżerze urządzeń jest oznaczona jako włączona i z aktualnymi sterownikami, gry w ogóle z niej nie korzystają.

Na komputerze w ogóle nie ma panelu sterowania nvidia (mam folder ze sterownikami, ale po włączeniu setup pokazuje się komunikat, że instalator nie rozpoznaje żadnego urządzenia). Mam tylko panel steropwniczy HD Intel (karta zintegrowana).

W Biosie mam ustawione switchable graphics i Nvidia gpu jako enabled.

Za cholerę nie wiem co jest nie tak. Ściągam dodatkowo jakieś nowe sterowniki nvidii dla windows 7 dla tego laptopa, które mają ponoć to rozwiązać. Zapewne nic to nie da.

Czy ktoś może mi powiedzieć o co w ogóle z tym chodzi? Nie chcę od razu biegać do serwisu.

Pokazuje mi się coś takiego

2s7w46f.png

Update

Problem rozwiązany. Okazało się, że w sklepie odwalili robotę na odwal się, nawet nie aktywowali OS, część sterowników była niezainstalowana, znalazłem w folderach nawsadzane różne sterowniki do nvidii.

Odinstalowałem wszystkie sterowniki od nvidii i zainstalowałem ze strony najnowsze do tej konkretnej karty. Po uruchomieniu Alien Rage (na nim sobie testowałem), dedykowana karta zaczęła być używana jak należy.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...