Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maridok

Jaka najlepsza przeglądarka internetowa?

Polecane posty

Używam opery od roku. Pomimo dbania o czystość komputera opera z każdą aktualizacją chodzi coraz wolniej i zaczyna być to droga przez mękę. Zwyczajnie mój 5 letni komputer nie jest w stanie udźwignąć już tej przeglądarki.

Szukam szybkiego, sprawnego programu, który na dzień dobry nie sypnie mi czterdziestoma procesami, który z moich 3 GB zostawi mi bajt do dyspozycji.

"Usprawnienie" jakie zastosowali w ostatnich latach twórcy zwyczajnie jest kiepskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałem podobny problem jakiś czas temu który w efekcie zakończyłem się dobraniem RAM'u w głównej mierze dlatego że normą u mnie jest posiadanie minimum 15 stałych otwartych (przypiętych) kart w przeglądarce a czasem jak grzebię to chrome zwija się tak że niema już liter a same loga. Przegrzebując czeluście internetu odrzuciłem z góry Firefoxa/chrome/opere czyli 3 dominanty.

Co się okazało po testach 3 giganty to prawie to samo w kwesti pożerania ramu a alternatywą okazała się:

1.Midori - fajna mała, "staro" wyglądający interfejs, i start na duck duck go ! wink_prosty.gif

2.IE9 bez dodatków - około 150 ramu mniej niż chromy itd.

Popróbowałem masę innych o których pierwszy raz usłyszałem, rewolucji nie było i oprócz opanowania w kwestii otwartych kart ciężko coś z tym zrobić. Jedyne co ciekawego wyszło z moich testów to dodatek do Chrome'a

OneTab - genialny dodatek

1 kliknięcie i zapisuje wszystkie nasze otwarte karty do swojej pamięci i później jedynym kliknięciem przywracamy sobie wszystkie albo pojedynczo, możemy nazywać sobie te grupy jak chcemy no i wyeksportować grupę linków koledze z 15 zakładkami w środku. Coś pięknego po prostu.

Odpowiednikiem w firefoxie jest chyba sessionsaver.

@edit

Powyższe to "bezpieczne" przeglądarki.

Są jeszcze takie które są niebezpieczne bo nie blokują prawie niczego od trackerów po inne syfy.

Jeśli jest desperacja na każdy kawałeczek ramu jak u mnie na 10 letnim laptopie z 1GB to QupZilla i SlimJet. Nie korzystałbym z nich jednak w przypadku robienia czegokolwiek wymagającego od nas podawania loginów czy haseł. Może ciut przesadzam ale co tam.

Mam nadzieję że pomogłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...