Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zombi44

Samoczyne wyłączanie się komputera

Polecane posty

Witam od czasu wymiany pamięci ram mam problem z komputerem, mianowicie wyłącza się on sam z siebie pod obciążeniem. Wyłączył mi się do tej pory kilka razy np. podczas grania lub pracy w android studio, wydaje mi się że to zasilacz przestaje dawać rade podzespoły mojego komputera:

-Intel q6600 (nie kręcony)

-Geforce 9800 GT

-8 GB ramu DDR3 (wcześniej 3 GB DDR2)

-dysk twardy 2 TB Seagate

-płyta AsRock p45r2000

-zasilacz Fortron fsp400-60mdn

Co oprócz zasilacza może powodować takie wyłączanie komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przenieść kości ramu do innych slotów. Czasami potrafią nieźle "zgłupieć", mi po niedawnej wymianie w ogóle system nie startował. Pomogło dopiero przestawienie kart miejscami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tą chwile można powiedzieć iż zasilacz utracił trochę ze swojej wydajności po latach użytkowania i tak wcześniej starczał "na styk" , więc skoro jest to przy obciążeniu to raczej zasilacz do podmiany (sam tak miałem z sxs 2 jak przestał wyrabiać). Jeżeli nie masz BSOD to raczej nie pamięci są tutaj problemem (bo komputer jakby odcina zasilanie tak?) ale możesz je przeskanować tak na w razie czego memtestem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skan memtestem już robiłem wszystko jest w porządku, nowy zasilacz już czeka na wymianę bo przy okazji postanowiłem też wymienić obudowe i chłodzenie na procesorze ale jeszcze paczki nie przyszły, dam znać czy to rozwiązało problem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...