Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PsychoXX

Radeon R9-290 - restarty komputera po instalacji sterowników

Polecane posty

Mam bardzo podobny problem co kolega wyżej. Pół roku temu kupiłem nową kartę Asus Radeon R9 290. Po instalacji sterowników do karty, po jakimś czasie komputer restartuje się, szczególnie przy korzystaniu z przeglądarki. Podczas gry problem nie występuje, tylko podczas ładowania lokacji lub w menu gry. Proszę o pomoc. Nie był to tani wydatek dlatego nie mogę poprostu wymienić karty nie znając przyczyny błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny problem, właśnie przy przeglądaniu neta. Co ciekawe najczęściej gdy gdzieś jeszcze odpalona była wtyczka Flash. Komp albo się restartował, albo dostawałem BSOD. Niestety mi pomogło jedynie wysłanie karty na gwarancje przy okazji osiągania strasznych temperatur w przeciągu paru sekund ( prawdopodobnie czujnik siadł ). Aha, w moim wypadku jest to MSI R9 290

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już w czym leży problem. Nie jest to problem ze strony R9 290. Można powiedzieć że karta z moją płytą są ze sobą niekompatybilne. Na zagranicznych forach przeczytałem że jest sposób na to aby oba sprzęty działały ze sobą sprawnie.

Wystarczy pogrzebać w BIOSie:

"Made 2 changes >Changed PCIe bus settings from Auto to 110>Chipset Overvolt from Auto to 1.3."

Mnie narazie to pomogło. Możliwe że na dłuższą metę sposób się nie sprawdzi ale na tą chwilę wszystko działa sprawnie.

Moja płyta główna: Asus M5A78L-M

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem z płytą główną asrock 960gc-gs i tą kartą graficzną. Dopóki nie zainstaluje sterowników do tej karty to jej nie widzi i wszystko ok, ale jak tylko to zrobię, to komputer się w kółko restartuje, tak że nawet nie zdążę w nic wejść, chciałem pozmieniać to w biosie, ale nie mam pojęcia gdzie. Wiecie może o co chodzi? Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...