Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fr0g

Problem z grafiką przy wysokich ustawieniach tekstur

Polecane posty

Cześć,

Ostatnio kupiłem sobie Dragon Age Inkwizyjce, gra jest aktualnie niegrywalna dla mnie (wyrzuca do puplitu, bugi graficzne). Na początku myślałem, że może coś ze sterownikiami albo że mam pecha i po prostu gra gryzie z moim sprzętem, ale potem przypomnialem sobie ze podobna sytuacje mialem w rome total war 2 (tylko ze tam latwo mozna bylo to obejsc).

W Rome wyglada to tak:

gra smiga zawsze idealnie, ale nie mogę zmienić ustawień tekstur na ultra. Cala reszta moze byc jakkolwiek ustawiona, ale gdy zmienie tekstury na ultra wszystkio sie kaszani - obraz jest czarny, cos w tym rodzaj:

http://cloud-2.steampowered.com/ugc/902132261011969035/94DD2085DB829E79416EC75348FDF292E4A9EE22/

Problem mozna obejsc, zmienilem jakos z ultra na high i wszystko bylo ok - myslalem ze cos nie tak z ta gra i zapomnialem o sprawie.

Podobnie mam z Dragon Age Inkwizycja - gdy zmienie jakos tekstur na wyzsze niz low - wszystko sie kaszani. Mam artefakty, rozne dziwne "glitche", a po chwili gra sie zawiesza i wyswietla sie blad "sterownik ekranu nvidia przestal dzialac". Jak dam wszystko na low to niby jest wszystko ok, ale czesto gra zacina mi sie na dialogach i wywala do pulpitu (ale jedno moze nie byc powiazane z drugim).

Gdyby to byla tylko jedna gra, to pomyslalbym ze wszystko jest w porzadku, ale tutaj mam podobna sprawe w dwoch roznych produkcjach.

Inne gry (wszystkie bioshocki, far cry3, skyrim, left 4 dead, borderlands 2) dzialaja bez zadnych problemow.

Moj sprzed i soft:

MSI ME70

GeForce 765M GTX

8GB RAM

Intel i7 4700MQ

Windows 64bit Ultimate

sterowniki Nvidia 347.09 (najnowsze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem jest dziwniejszy niz myslalem.

W bioshock mam teraz dokladnie ten sam problem co w Dragon Age. Najśmeszniejsze jest to, że myslalem ze dziala dobrze, bo dziala - ale tylko w przypadku gdy zaczynam Nową Grę. Mogę wtedy grać nawet bardzo długo i gra sie nie wywala, zamkne i ponownie uruchomie gre i pot 2-5 minutach gra sie wywala. To samo z DragonAge.

Ktoś poradzi co może być popsute?

Myslalem ze cos ze stema moze (bo bioshocka mam na steamie), ale deagon age sciagalem poprzez Orgin, wiec to dwie zupelnie rozne rzeczy. Jakas masakra, jeszcze z tak dziwnym problemem sie nie spotkałem

EDIT. W DragonAge przy ustawieniach na low ok jest tylko z glitchami, gra i tak sie zawiesza po jakims czasie tylko nieco dluzszy (15-20 minut).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...