Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szelmaq

Laptop asus x53 - Wysokie Tempreatury

Polecane posty

Hej

Otoz wiem ze takie pytanie bez sprawdzenie lapka od srodka jest troche pozbawione sensu ale jestem ciekawy co odpowiecie, do serwisu i tak sie udam w wolnym czasie.

Otoz moj laptop asus x53sv-789 podczas gry ma niezwykle wysokie temperatury do 96 stopni z podkladka chlodzaca, idle 50, przegladarka( youtube) 65. Laptop przez kilka miesiecy chodzil na calkiem sporych temepraturach, potem wyslalem go na gwarancje przeczyscili go z kurzu i stwierdzili ze wlasciwie wszystko jest ok.

Zignorowalem troszke sprawe ale po miesiacu stwierdzilem ze temepratury nadal wachaja sie obok 100, sporadycznie zdarzaja sie spadki fpsow.

Czy jest sens wysylac go do serwisu na czyszczenie i zmiane pasty?

Podejrzewam ze moze byc rurka chlodzaca lub inny element upalony od sporej temperatury a dowiedzialem sie ze koszt naprawy takiej rurki to 700zł wiec nie oplaca sie. Podejrzenie ze to wlasnie jest uszkodzone napisal mi ekspert od notebookow ale to internet nie mozna kazdemu wierzyc na slowo on rowniez lapka nie widzial.

Zmierzajac do celu, czy jest sens wysylac go jesli to cos innego moze byc uszkodzone no i co to moze byc> W serwisie asusa stwierdzili ze wszystko jest ok wiec tu widze problem. Wtedy byla to naprawa w ramach gwarancji, teraz wysylam laptopa do prwyatnego serwisu, dlatego sie pytam.

Druga wazna rzecznie nie czuje by laptop wydmuchiwal powietrza chociaz wylot z lewej strony lapka sie grzeje. (laptop jest zimny, wylot cieply)

Tak wiem niema polskich znakow, brakuje przecinkow i jest pare literowek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka faktycznie wygląda na problemy z układem chłodzenia. Może najpierw po prostu daj do serwisu i poproś, żeby zrobili diagnostykę- niech go otworzą i sprawdzą co się dzieje, ale niech nic nie naprawiają. Po prostu powiedzą Ci co nie gra i czy ewentualna naprawa wchodzi w grę. Być może serwis Asusa pokpił sprawę i za przeczyszczenie jak i wymianę pasty zabrali się..nieprofesjonalnie (wiadomo gwarancja bezpłatna to robią co chcą a Ty i tak nic nie wiesz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...