Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Davil

Wzmocnienie sygnału internetu

Polecane posty

Witam.

Mam problem ze słabym sygnałem internetu cyfrowy polsat. Takie uroki życia na wsi.

W celu polepszenia sygnału zmuszony jestem kupić antenę która ten sygnał polepszy i tu moja prośba ponieważ nie bardzo znam się na tego rodzaju "wzmacniaczach". Przestawianie modemu nic nie daje, tak jak pisałem wcześniej, mieszkam na małej wsi i sygnał jest tu kiepski. Prosze o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za chwilową nieobecność.

Sprawa ma się następująco.

Pod internet z Cyfrowego polsatu używam modem MF 821 LTE. Xirrus Wi-Fi Inspector wskazuje siłe sygnału na poziomie -65 dBm (HSDPA). Jest to wyjątkowo wysoka wartość, może zasięg został poszerzony w ostatnim czasie.

Dodatkowo mam internet w PLAY, modem HUAWEI E3372, zasięgu zero...

Zależy mi bardziej na tym internecie z PLAY, taniej i więcej ale na chwilę obecną mogę go używać tylko w mieście.

Jak to jest z antenami, czy tylko wzmacniają słaby sygnał czy może kupno dobrej anteny rozwiązałoby problem braku sygnału?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny mogą wzmocnić sygnał po twojej stronie oraz pomóc w zbieraniu sygnału, ale nie pomogą w przypadku, gdy sygnału w ogóle nie ma. Jeśli byłbyś na granicy, to może jakimś cudem coś by poprawiły, ale z tego co piszesz, to najbliższy nadajnik jest ładny kawałek od miejsca, w którym chcesz poprawić parametry połączenia. W takim przypadku używanie anteny nie ma najmniejszego sensu, bo nic ona nie da - na moc BTSa nie wpłynie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...