Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aceb

Dziwny problem... klawiatura + mysz?

Polecane posty

Witajcie,

Mam nietypowy problem, z którym nie wiem jak sobie poradzić. Problem odziwo występuje głównie w nocy... za dnia rzadko lub w ogóle.

Problem:

W ogóle bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, znaki wpisane przez klawiaturę zaczynają być duże. Dodam że ani shift ani capslock nie są w tym czasie aktywne. Druga sprawa, że klawisze np. F5 nie działają przy odświeżaniu strony w tym samym momencie, a raczej spełniają jedną losową funkcję? Nie wiem jak to określić.

@edit, czasami enter niereaguje całkowicie. Klawiatura również jest nowa. (ma kilka dni)

Również jednocześnie z klawiaturą zaczyna wariować mysz. Lewy przycisk zachowuje się jak prawy, lub nawet hybryda obu przycisków (prawy działa normalnie). Rolka nagle zaczyna zachowywać sie jak przycisk wstecz + dalej. Kliknięcie lewym przyciskiem na pulpicie skutkuje zaznaczeniem wszystkich ikonek od lewej do miejsca kliknięcia. Kliknięcie na jakikolwiek odnośnik w firefoxie lub próba otwarcia nowej zakładki, zawsze kończy sie otwarciem nowego okienka.

Problem ustępuje sam albo jak randomowo, już trochę poirytowany naciskam klawisze.

PS. Gdzieś na forum innym wyczytałem że to uszkodzony kabel od myszki mógłbyć problemem. Myszka jednak calkowicie nowa ma ten sam problem.

System: windows 7. Dodam że na żadną stronę "dziwnego" typu nie wchodziłem.

@edit>

po dłuższej zabawie stwierdzam nastepujące rzeczy:

_ problem już nie ustępuje

_ klawiatura ekranowa po włączeniu się signalizuje jakoby klawisz shift był nonstop włączony

_ myszka zaczyna wariować chwilę po tym jak zaczyna to robić klawiatura

_ jakiekolwiek kliknięcie gdziekolwiek w jakIejkolwiek przeglądarce skutkuje otwarciem nowego okna

_ cokolwiek schowam na pasek musze przywracac przez alt+tab lub prawym _> przywróć

_ zaznaczanie tekstu: alt tab czy cokolwiek co da sie wybierac w windowsie myszka zaznacza sie od prawej lub zaczyna od prawej a nie od lewej jak to powinno byc

_ system nagle zglasza ze gdziekolwiek niepodlacze klawiatury (czy wejscie ps czy usb nie ma znaczenia) ze sterownik jest niepoprawnie zainstalowany lub sprzet

_ np> dostanie sie na forum cdaction z glownej strony wywolalo otworzenie czterech nowych okIen chrome|firefoxa

_ w wiekszosci gier czy programow problem z myszka ustepuje ale z klawiatura jUz nie

_ jak widac ciezko nawet przez takie cos pisac wiec przepraszam kazdE patrzace na to oczy

myszka to xzero gaming optical mouse

klawiatura to modecom mc osiemtysiecy (klawiatura nie pozwala mi nawet na wklepanie liczb)

problem wystapil nagle< ale dzisiaj przechodzi jUz wszelkIe granice< co zreszta moze byc widac

ZAPOmnialem dodac ze klikniecie lewym przyciskIem myszy podczas tego calego szalenstwa na aplikacji (dowolnej) schowanej na pasku< duplikuje ja (tj otwiera to samo jeszcze raz< wiec mam dwa razy ten sam program|gre uruchamianą)

Tak wyglada klawa stanowiaca problem

http://www.modecom.pl/mc-8000/przewodowe/klawiatury/peryferia/produkty/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne działają bez zarzutu. Myszka też działa normalnie. w Momencie podłączenia klawiatury do komputera, wyskakuje komunikat o klawiszat trwałych (jakbym shift naciskał bez stopu). Na innych komputerach problem występuje przy drugim podłączeniu/zrestartowaniu komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...