Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hectorion

Gwałtowny spadek wydajności w grach

Polecane posty

Drodzy Rodacy, Czytelnicy i Forumowicze.

Zwracam się do was z wielką prośba.

Konfiguracja:

Acer Aspire 5742G (Notebook)

Procesor: Intel I5 460M 2.5 GHz (2.8 GHz w trybie Turbo) 2 rdzenie, 4 wątki

RAM: 3GB (2+1) producent nieznany

Karta Graficzna: nVidia GeForce GT 420M 1GB

HDD: WDC WD5000BEVT-22A0R (500GB)

System Operacyjny: Windows 7 Home Premium x64

Historia Sprzętu:

Laptop kupiony w lipcu 2011 roku. Systematycznie czyszczony wewnątrz co pół roku (na początku grudnia i przed letnimi upałami), pasta wymieniana raz na rok przed letnimi upałami (Arctic Silver 5)

Świeża kopia systemu postawiona 2 tyg temu. Porządku pilnuje Wise Care 365 z Wise Memory Optimizer. Antyvir to Avira.

Opis Problemu:

Jestem zapalonym graczem, który już od kilku lat stara się uzbierać na nowy sprzęt, ale rzeczywistość mi nie sprzyja smile_prosty.gif Lubie pograć w takie gry jak Battlefield 3(BF4 nie dało rady tongue_prosty.gif), Guild Wars 2 czy EVE Online. 2-3 miesiące temu dosłownie z dnia na dzień gry zaczęły mulić coraz bardziej (szczególnie War Thunder u którego wydajność spadła z ustawień śr 60fps stable na niskie 4-8 fps) Jak zwykle szukałem rozwiązań typu "śmietnik na kompie" i "czas na format i czyszczenie". Nie pomogło. Po kilku dniach dostałem info o zużytej baterii, wiec wymieniłem baterie i gniazdo zasilacza w laptopie. Nie pomogło. Zacząłem szukać winy w sprzęcie. HD Tune obecnie 8-80 MB/s (59 avg), Access Time 20ms, Burst Rate 90MB/s, Fitness i Performance na max, smart wykazał brak błędów i uszkodzeń. Procesor też w normie. Temperatury to w spoczynku 45-50 i 55-85 w czasie pracy. Moje obawy więc kieruje w stronę karty graficznej (ostatnio zauważyłem, że przy wyłączaniu efektów świetlnych typu laser, eksplozja, smugi, żar wydajność mocno rośnie. Nie wykluczam też spisku producentów kart graficznych tongue_prosty.gif Średni spadek wydajności w grach to 75% z dnia na dzień, przez co musiałem zakończyć przygodę z takimi grami jak Rome 2, Shogun 2, ARMA 2 i 3, World of Tanks i War Thunder.

Dziś mój szczyt frustracji osiągnął punkt krytyczny więc liczę na Waszą pomoc.

Hectorion

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...