Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nobo007

Pomocy! Długie wczytywanie gier

Polecane posty

Witam! nie wiem czy w dobrym miejscu otwieram ten temat ale potrzebuje pomocy.

Mam:

GTX 770 4gb,

8GB RAM,

Phenom II x4 840 procesor

930 GB SAMSUNG HD103SJ

i zasilacz 630 W

W przyszłym miesiącu miałem kupować procesor i płyte główną ale mam teraz problem dotyczący wczytywania map w grach.

Zawsze gry wczytywały mi się błyskawicznie przykładowo w BF4 wchodziłem do gry gdy wszyscy się dopiero pojawiali a w World of Tanks zawsze wczytywało mnie niemal pierwszego.

Teraz BF4 wczytuje mi się ze 3 minuty a w WoT pojawiam się ostatni gdy już jestem pod ostrzałem w bazie.

Zapewne to jakaś wina dysku twardego ale dokładnie nie wiem co mogę teraz zrobić.

Czyściłem już dysk wieloma programami oraz defragmentowałem ale praktycznie nic to nie zmieniło.

Jeśli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę o odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas robienia benchmarku nie miałeś włączonych żadnych programów, które obciążałyby dysk? Benchmark wyszedł koszmarnie. Może to zwiastować problemy z dyskiem. Co do zakładki Health poczekaj na większych znawców tematu, ale sam widze, że ten nie jest najlepiej( wartości C7 i C8). Ja stawiam, że to długie wczytywanie gier to własnie wina tego dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj jak czyściłem PC to podmieniłem kable SATA z drugim od stacji dysków ale dalej to samo. a możliwe że mi coś wejścia z płyty siadło i to wina płyty ? napisałem wejści"a" bo wejście też zmieniłem bez skutku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że może to nie być przyczyna dysku tylko jakaś awaria łącza. W programie speccy prędkość łącza chodzi mi około 15KBps a nieraz nawet spada do 0Bps ... mój kolega gdzie ma ten sam internet i mieszka na tej samej ulicy ma prawie cały czas ponad 35KBps... może mi ktoś podać jakiś dokładny program do analizy łącza ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...