Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darkmen

RPG Maker VX Ace- błąd przełączników.

Polecane posty

Witam. Nie wiedziałem z początku gdzie to napisać ale doszedłem do wniosku, że tutaj skoro RPG Maker to nie gra ;)

A więc mam taki dziwny problem z tym RPG Makerem, albowiem pustawiałem kilka przycisków które gracz aktywuje po kliknięciu na odpowiednie przedmioty. Potem po powrocie do jednej z postaci uruchamia się jeden event. I do tej pory tak było aż do dziś...

Dzisiaj nagle program po prostu zgłupiał, wszystkie przełączniki są odgórnie aktywne a postacie wygłaszają kwestie oczywiście tak jak leci (czyli już po aktywacji przełączników) mimo iż owych przełączników nikt nie aktywował. Dziwi mnie fakt, że same przełączniki też są "off" gdy naciskam F9 do sprawdzenia statusu przełączników. A więc owe eventy nie powinny się aktywować, aktywacja powinna rozpocząć się dopiero po tym jak gracz podejdzie do przedmiotu a nie odgórnie.

Nigdzie nie mam ustawionego autorana, przechodziłem też grę od początku i nic, dalej to samo!

Nawet usunąłem przyciski (i zamieniłem ich miejsca) ale to nic nie pomaga, zbugowały się na amen i przez to cały quest jest praktycznie do... niczego (a trochę go robiłem) :/

Czy możliwe, że to błąd wersji trial (której obecnie używam) czy też taki błąd występuje w pełnym RPG Maker?

Jeżeli ktoś wie jak sobie z tym poradzić to proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...