Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WhitePrincess

Internet kablem wolniejszy niż wifi

Polecane posty

Witam! Piszę z dość nietypowym problemem (a przynajmniej tak podejrzewam, bo wujek google nie okazał się zbytnio pomocny w tej sprawie). Otóż internet mam w teorii do 20mb, w praktyce wszelakie speedtesty wnigdy więcej niż 1,7mb/s nie pokazują, wiadomo. W moim domu znajdują się trzy komputery, z czego dwa używane głównie - laptop łączący się z routerem (TP Link N750) przez wifi oraz mój komputer stacjonarny, podpięty kablem. Router jest stosunkowo nowy, mamy go bodajże od końca 2013 roku i dopiero od jakiegoś miesiąca zaczęło się coś z tym internetem dziać - zaczął straaasznie zwalniać. Speedtesty wciąż pokazywały, że mój transfer jest w normie, ale pobieranie nigdy nie przekroczyło 190 kb/s, strony otwierały się wolno a filmiki automatycznie przełączało na 240p. Jeszcze ciekawiej było kiedy odpalało się to pobieranie - wtedy to już w ogóle, cały transfer zajęty, youtube w 140p nie chce się buforować, takie pierdołki jak Gadu Gadu mi rozłącza z serwerem i ogólnie rzecz biorąc armageddon.

Najlepsze w tym jest to, iż w laptopie połączonym z routerem przez wifi wszystko idealnie śmiga w tym czasie - pobieranie standardowo 1,2+mb/s, gładko i przyjemnie (co sprawia, że mnie jeszcze bardziej krew zalewa).

Oczywiście najpierw było u mnie grzebanie w routerze, potem sprawdzanie sterowników mojego własnego komputera, nic nie działało. Co było ciekawe, po podłączeniu mojego kabla bezpośrednio do modemu internetu nie miałam w ogóle. Koniec końców, po odłączeniu od prądu modemu i routera i zostawienie ich na jakieś 5-10 minut, po powrocie magicznie wszystko znowu działało. I działało sobie tak do czasu - potem sporadycznie pojawiały się dni "złego internetu", jak teraz. Z tym, ze ten okres już sobie trwa ze dwa, trzy dni.

Tym razem wyłączanie wszystkeigo nic nie dało, więc wymieniłam kabel w nadziei, że to on jest przyczyną - i nic. Dalej internet chodzi mi tak, jakby napędzał go chomik w kołowrotku, a speedtest dalej mi gada, że wszystko jest w normie. Nie mam pojęcia co może być nie tak, stąd zwracam się o pomoc (z nadzieją, że ta ściana tekstu nikogo nie odstaszyła).

Specyfikację komputera wklejam poniżej, tak jak wynik speedtestu. Z góry dziękuję za pomoc wink_prosty.gif

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit

System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.

System Model: GA-MA74GMT-S2

BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG

Processor: AMD Athlon? II X4 640 Processor (4 CPUs), ~3.0GHz

Memory: 4096MB RAM

Card name: NVIDIA GeForce GT 430

Wynik speedtestu można podejrzeć tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...