Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kovoko

Uszkodzone słuchawki AKG K518

Polecane posty

Więc, niedawno moje słuchawki miały przygodę z pustą szklanką, spadła ona na prawy nausznik. Od tamtego czasu gra on ciszej, także podczas dociskania go do ucha słychać taki jakby wodny dźwięk. Podejrzewam uszkodzony przetwornik. Jaka jest cena takiego przetwornika i czy znacie jakiś przyzwoity serwis niezależny, który byłby w stanie naprawić taką usterkę. Najlepiej z okolic Lublina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą Dante, że Superluxy są bardzo dobrą opcją jako słuchawki otwarte, jednak co do AKG K518 i Maxell nie ma porównania. Retro DJ za swoją cenę grają na wysokim poziomie, ale jak wiadomo AKG K518 to rasowe Dj'ki, grają kilka razy lepiej i mają świetne wygłuszenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś to co napisałem (pewnie każdy by tak to zrozumiał), ale chodziło mi o to że Superluxy są bezkonkurencyjne za taką cenę i moja pomyłka rzeczywiście są to słuchawki półotwarte, a potem chciałem napisać że AKG K518 są znacznie lepsze od Maxell.

Co do jednego się mylisz, AKG to Dj'ki. Wiadomo nie takie za 1500 czy 2000 zł, ale są. Dlaczego? Między innymi dlatego, że świetnie wygłuszają i mają głęboki bas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi dlaczego słuchawki, które są kopią słuchawek Brainwavz HM3, są równie dobre co ponad dwa razy droższe AKG i co świadczy, że słuchawki są DJ'kami. Co do wygłuszenia się w ogóle nie zgodzę. Nie wiem czy piszesz z doświadczenia czy z tego co wyczytałeś bo w moim przypadku to co wyczytałem i co odczuwałem mając Maxelle i AKG mówi mi, że te drugie wygłuszają nieporównywalnie lepiej. Ba! Najlepiej za takie pieniądze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi dlaczego słuchawki, które są kopią słuchawek Brainwavz HM3, są równie dobre co ponad dwa razy droższe AKG

Nie wiem czy zauważyłeś, ale już odpowiedziałeś na to pytanie i to w tym samym zdaniu.

I co ma cena do możliwości? Beats by Dr. Dre kosztują fortunę, a grają jak bazarowe badziewie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ma cena do możliwości? Beats by Dr. Dre kosztują fortunę, a grają jak bazarowe badziewie.

To jest coś takiego jak z Fast & Furious Showdown. Cena w dniu premiery grubo ponad 100 zł, tylko przez nazwę.

Co do AKG vs Retro DJ, to te pierwsze będą dla mnie zawsze lepsze od Maxell'i. Kwestia odczuć, które są uzależnione od własnych upodobań.

Wracając do tematu. XeoN napisałeś w pierwszym poście:

Nie ma sensu taka wymiana.

Możesz objaśnić co miałeś na myśli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz może jakiś dobry sposób żeby zagłuszyć tą dobrą słuchawkę? Znaczy zrobiłem to wacikami, które włożyłem nie rozkręcając nauszników do ich środka (pomiędzy gąbki). Coś to niby dało, ale jest to mizerne wyjście bo przy niskich tonach wyraźnie słychać jak prawa słuchawka nie wyrabia.

I jeszcze jedno. Czego dwa przetworniki? Nie ma w sprzedaży przetworników, które są używane w AKG K518?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...