Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zolnierz37

Wyświetlają się artefakty

Polecane posty

Witam,

ostatnio wyposażyłem się w nowy monitor HP LP2275w. Podłączyłem do niego kartę graficzną GeForce 8800 Ultra od firmy Evga kablem DVI (dokładnie DVI-D, karta graficzna i monitor mają złącze DVI-I). Problem w tym że podczas uruchamiania komputera wyskakują artefakty (w biosie), po załadowaniu się systemu albo pokaże się pulpit z artefaktami albo monitor gaśnie. Gdy użyje kabla VGA z przejściówkami DVI - VGA to wszystko działa. Sprawdziłem czy to samo wystąpi gdy podłącze laptopa tym samym kablem DVI-D do monitora. Wynik - wszystko śmigało. Laptop miał ustawioną rozdzielczość 1440x900 (w PCecie mam rozdzielczość 1680x1050 z częstotliwością odświeżania = 60Hz i głębią kolorów 32-bitów). Dzisiaj pobawiłem się jeszcze kablami. Na podłączonym kablu VGA zmieniłem rozdzielczość na 1024x768 i zmieniłem kabel na DVI. Obraz się pojawił i wszystko działało. Gdy zmieniłem rozdzielczość z powrotem na 1680x1050 (na kablu DVI) to raz miałem powtórkę z rozrywki czyli artefakty albo gaśnięcie ekranu, a innym razem wszystko działało do momentu wyłączenia monitora lub restartu kompa. Długość kabla DVI to około 1,8 metra.

Nie mam pojęcia co to może być, czy kable DVI mają jakieś ograniczenie rozdzielczości czy po prostu kabel jest lipny, a może karta uszkodzona. Jeżeli jest ktoś kto przypuszcza co może nie grać to prosiłbym o pomoc. Podejrzewam że jest to jakaś błahostka...

Dziękuje i pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...