Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hipno12

Sam szum w mikrofonie

Polecane posty

Hej!

Parę dni temu kupiłem sobie komputer. Zresztą dzięki pomocy obecnych na tym forum osób. Wszystko działało i było okej, oprócz jednej rzeczy. Gdy chciałem porozmawiać na skype, okazało się, że słychać sam szum. Sprawdziłem sobie nagrywając mój głos i okazuję się, że to prawda. Sprawdzałem na dwóch mikrofonach, które przy starym komputerze działały w porządku. Sprawdzałem też czy nie jest to wina przedniego wejścia, więc podpiąłem też mikrofon z tyłu, ale problem nadal jest. Wiecie może, czym to może być spowodowane? Płyta główna jest uszkodzona?

Oto komputer który zamówiłem: http://www.morele.ne...ry/info/yD6756/

Posiadam Windows 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na dwóch mikrofonach, które przy starym komputerze działały w porządku.

W tym przypadku też jest tylko szum?

Sprawdzałeś wszelkie ustawienia realteka związane z mikrofonem (czerwonawa ikonka głośnika na pasku zadań)? Głośność nagrywania, czułość?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś tylko w Skype? Miałem już kiedyś tak że mikrofon nie działał w Skype a rejestrował dźwięk w innych programach ale nie pamiętam jak to naprawiłem. W Skype-narzędzia-opcje-ustawienia audio nie masz nic wyciszone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w Skype, w audacity i w nagrywarce dźwięku od Realtek. Jak włączę sobie, żeby z głośników leciał dźwięk z mikrofonu również jest szum. To nie jest tak, że on w ogóle nie rejestruje dźwięk, słychać mnie, ale jestem mocno zagłuszany przez szum :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro słychać to stawiam na coś z ustawieniami sterowników. Tłumienie zakłóceń w ustawianiach Realteka rozumiem że sprawdzałeś? Dalej kombinowałbym z ustawieniami czułości itp, bo coś ewidentnie się źle ustawiło.

Mikrofon jest standardowo wykryty jako "Mikrofon (Realtek High Definition Audio")?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są najnowsze, bo dopiero co je instalowałem. Tłumienie zakłóceń jak włączę to rzeczywiście nie ma szumu, ale wtedy ledwo idzie mnie zrozumieć, brzmi to jakby automatycznie odszumiało i wtedy jest chyba jeszcze gorzej :/ Mikrofon jest standardowo wykryty, możliwe że coś jest z ustawieniami, ale ja tego nie dostrzegam, pokombinuję jeszcze. Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...