Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lawsford674

Wirus SoftwareBundler:Win32/OneClickDownloader + Robak Worm.Win32.Gamarue

Polecane posty

Witam. Dziś mój MSE wykrył rozruch na moim komputerze, spowodowany przez SoftwareBundler:Win32/OneClickDownloader oraz Robaka Worm.Win32.Gamarue. Robak Win32.Gamarue dostał się do mojego komputera przez pobranie pewnego programu (administrator strony został już powiadomiony) MSE wykrył go poddał kwarantannie po czym po rozpoznaniu pliku i jego pochodzenia wykonałem akcję usuń. Co do SoftwareBundler:Win32/OneClickDownloader to nie wiem skąd się wziął MSE poddał plik kwarantannie (file:C:\Users\user\AppData\Loca\Temp\OUrf_ugU.exe.part)kiedy dowiem się co to i skąd się wzięło usunę go tymczasem mam zamiar wykonać log w Adwcleaner i OTL'u chciał bym poprosić was o przejrzenie ich i odpowiedź czy pozbyłem się ów "niespodzianek". Z góry dziękuję.

Przeszukałem komputer AdwCleanerem log wydaje się być wporządku zatem nie widzę potrzeby wstawiania go na forum.

Jedyne co wykrył to: Klucze w Rejestrze (które usunąłem):

HKLM\SOFTWARE\Classes\protector_dll.protectorbho

HKLM\SOFTWARE\Classes\protector_dll.protectorbho.1

I pliki w przeglądrkach (Firefoks,Chrome) także już usunięte:

C:\users\user\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\m3dwhjuv.default\prefs.js

C:\Users\user\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\preferences

Przeskanowałem komputer za pomocą OTL'a mogłem coś przeoczyć podczas sprawdzania logu i extrasu zatem proszę was o szybkie ich sprawdzenie i odpowiedż.

OTL0.Txt

Extras.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log z OTL wygląda na czysty.

Uruchom OTL i wklej

:OTL

O4 - HKU\S-1-5-19..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found

O4 - HKU\S-1-5-20..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found

O4 - HKU\S-1-5-21-1025274614-742238905-2788778795-1010..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe File not found

:Commands

[emptytemp]

i kliknij 'Wykonaj skrypt'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sekcji O4 znajdują się wpisy programów, które startują wraz z uruchomieniem Windowsa (tzw autostart). Wirusy często tworzą klucze w tej sekcji rejestru, aby zapewnić sobie uruchamianie się wraz z systemem. W twoim przypadku jakiś program stowrzył sobie klucz w autostarcie, jednak został usunięty albo w jakiś inny sposób przepadł (file not found informuje,że plik do którego odnosi się wpis nie może zostać zlokalizowany), ale wpisy zostały. Nie radzę jednak samemu usuwać żadnych wpisów (nawet tych z dopiskiem file not found) bez odpowiedniej znajomości narzędzia.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem skrypt następnie przejrzałem powstały log, wszystko wydaje się wyglądać dobrze jednak dla pewności ów log załączam do postu, przejrzyj go w wolnej chwili. Dziękuję będę czekał na twoją odpowiedź jeśli wszystko okaże się być w porządku + dla Ciebie a następnie zwracam się do moderatora z uprzejmą prośbą o zamknięcie tematu.

11082013_000440x.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Możesz (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) profilaktycznie wykonać pełne skanowanie swoim antywirusem (lub jeszcze lepiej jakimś innym np. Malwarebytes Anti-Malware). Zgodnie z prośbą autora temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...