Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheGhost9919

Wirus, a blokada wejścia do banku

Polecane posty

Witam, dwa dni temu ściągnąłem stąd: http://download.komputerswiat.pl/sterowniki-i-poprawki/poprawki-do-windows/windows-xp/windows-xp-service-pack-3 Service Pack 3 do XP (bez tego tablet nie chciał się łączyć z komputerem), zainstalowałem i mniej więcej w tym samym czasie stały się dwi rzeczy:

- po pierwsze podczas próby logowania do banku pojawiał się taki oto obrazek: http://imageshack.us/photo/my-images/215/71912994.png/, przy czym stało się to również na drugim komputerze, laptopie z Win7

-po drugie Avast zaczął wysyłać alerty o znalezieniu wirusa, szczegóły w załączniku.

Przeniesieniu do kwarantanny jest niemożliwe, po kliknięciu "usuń" i restarcie komputera włączyło się skanowanie, niby wszysko ok, ale po pewnym czasie znowu pojawiła się ta informacja o tak w kółko.

Dzisiaj ze zdziwieniem zobaczyłem, że strona banku już działa noramlnie, na obu komputerach, ale i tak zastanawiam się, czy oba w/w mogą być powiązane i jak usunąc tego wirusa (o ile to wirus, a nie zwykły wymysł Avasta, bo takie informacje też znalazłem w internecie)

W załączniku również logi z OTL

ZDJECIE.bmp

OTL.Txt

Extras.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość odradzam ściąganie (szczególnie takich rzeczy jak service pack) ze stron typu programosy, instalki, dobreprogramy czy komputerswiat. Po próbie ściągnięcia jakiegoś programu najpierw ściąga się tak zwany 'asystent pobierania'. Jest to nic innego jak próba zainstalowania spyware na komputerze naiwnej/nierozważnej osoby. Oczywiście da się tego uniknąć, ale trzeba nieźle się naszukać by odznaczyć odpowiednie opcje. Sam kilka tygodni temu ściągnąłem jakiś program z tego typu stron, w pośpiechu zainstalowałem nie patrząc zbytnio na co klikam, no i potem działy się różne cyrki typu wyskakujące reklamy, zmiana strony startowej itp.

a) Z tego co widzę to Avast wykrywa coś podejrzanego w pliku od Asusa (ASUS Keyboard Service) więc to zapewne fałszywy alarm.

b) Ściągnij Malwarebytes Anti-Malware i kliknij 'pełne skanowanie'. Jeśli cokolwiek zostanie wykryte to wrzuć loga na forum.

c) Co do tego komunikatu to takie coś czasami wyskakuje przy różnych problemach z certyfikatami na stronie, jeżeli masz pewność co do tożsamości witryny to nie ma powodów do obaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...