Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KalasznikovPL

Wyłączanie się gier (Zotac 660 Ti)

Polecane posty

Kupiłem na allegro nową kartę graficzną (http://tiny.pl/hzzk5). Karta ma w spoczynku 30-32 stopnie. Po włączeniu gry osiąga 48 i wyłącza program. Wentylator jest bardzo głośny i powyżej 50% jest trudny do zniesienia a 100% to poziom karetki/syreny. Czy jest jakieś zabezpieczenie które powoduje taki stan rzeczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Quad q9400, OCZ 500w, ASrock x48TurboTwins. Kartę kupiłem jako uszkodzoną (http://tiny.pl/hzzsd). Nie jestem pewien czy ma jeszcze paragon i czy jest wymagany do reklamacji. W pudełku chyba nie ma karty gwarancyjnej, przynajmniej według strony producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem linka do aukcji na allegro. Opis:

Karta sprawna w 99% Komputer normalnie się uruchamia wszystko działa jak należy, print-screeny z programów 3dMark - wydajność na najwyższym poziomie. Problem jest tylko z

niektórymi

grami... po jakimś czasie wychodzi do pulpitu z komunikatem sterownik grafiki przestał odpowiadać... Dzieje się tak między innymi w Crysis3 - gra chodzi na bardzo wysokich detalach płynnie (30-60Fps) i od czasu do czasu wychodzi do pulpitu. Nie ma tego problemu z NFS The Run - wszystko śmiga jak należy nawet grając wiele godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj tą kartę. Masz 10 dni na oddanie bez podania powodu.

Ludzie! Nie kupujcie używanych rzeczy na internecie skoro wiecie że mają jakiś mankament!!!

To tak jakby ktoś napisał na aukcji :

"SPRZEDAM GRE

Wszystko jest ok, oceniam na 99%. Jedynie płyta jest połamana "

A wy mimo to dalej kupujecie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając konto na Allegro ten koleś zaakceptował regulamin. Każdy ma prawo zwrócić towar w 10 dni bez podania przyczyny. Powiedz mu ze karta u ciebie psuje cały komputer a nie gry. Po prostu oszukał cie. Powiedz ze chcesz zwrócić niezgodny towar z opisem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus karta pracuje jak karetka (serio jak obroty spadają to dźwięk jest taki sam jak w karetce). To wina wentylatorów więc jest to uszkodzenie inne niż podane w opisie. Niemniej, czy ma ktoś pomysł z czym związany jest problem?

/Edit/

Czy może to być jakiś rodzaj blokady ustawionej na 48 stopni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z blokadą to moja pomyłka związana ze zbiegiem okoliczności (po prostu po wyłączeniu się gry widziałem w GPU-Z 48 stopni). Z tego co się dowiedziałem od sprzedającego to problem nie jest od nowości i zanika na jakiś czas po zainstalowaniu starszych sterowników. Występuje on w postaci wywalania do pulpitu z gier i nie pozwala na wrócenie do nich.

//Edit//

Zauważyłem, że gdy gra się minimalizuje monitor się wygasza, a w logach pojawia się ostrzeżenie:

Name - Display

EventID - 4101

EventRecordID - 10464

KeyWords - 0x80000000000000

Task - 0

Level - 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąć zwrot ma obowiązek bez podawania żadnej przyczyny, więc nawet mu się nie tłumacz, tylko dasz mu pretekst do przedłużania sprawy.

Z tego co się orientuję, to 10-dniowy zwrot obowiązuje jedynie w przypadku zakupu od przedsiębiorcy (firmy), a nie osoby prywatnej. Przynajmniej tak było jakiś czas temu, jeżeli się mylę, to prosiłbym o wyprowadzenie z błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pisze z kolesiem na temat odesłania karty więc proszę o nie spinanie pośladów. Problem chcę rozwiązać to może ją sprzedam drożej. O dziwo po wyjęciu jej, włożeniu poprzedniej i ponownym podpięciu problem ustąpił w przypadku ArmA 3 ale w Battlefield 3 nadal występuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wina karty graficznej, gdyż u poprzedniego właściciela problem też występował. Jako iż problem minął względem jednej gry to sądzę że jest to wina biosu karty graficznej (chyba). Zotac nie wydawał żadnych updatów do karty. Czy jest możliwość wgrania biosu innego producenta? Jeśli tak to od którego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...