Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lawsford674

Rozwiązany: Wirus SoftwareBundler:Win32/Cakeport

Polecane posty

Witam nie było mnie tu już jakiś czas ale do rzeczy mianowicie chodzi tak jak w tytule o wirusa SoftwareBundler:Win32/Cakeport zetknął się ktoś z nim, prosiłbym o informacje o nim. Czytałem o nim ale było tego niewiele. Mój komputer został zainfekowany wiem że ten drań może się powielać jednakże MSE wykrył go a ja wykonałem akcje usuń teraz widnieje w Historii-->Wszystkie wykryte elementy. Zatem czy jestem już bezpieczny ? Żeby było łatwiej:

1.Zetknął się ktoś z nim ?

2.Prosił bym o informacje na jego temat (tworzę bazę z opisami)?

3.Czy muszę usunąć to z historii czy też nie ?

4.Czy mój system jest już bezpieczny ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey. Zrobię loga w adw jednak co do malwarebytes mam pewne zastrzeżenia nie pomógł mi kiedy Sirefef.EV zagnieździł się na moim komputerze poza tym miałem późniejszy problem z odinstalowaniem go, zatem pytanie brzmi czy jest on w pełni bezpieczny. (nowy komputer nowy system sam rozumiesz nie chcę sb namotać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey. Przeskanowałem komputer adw wyskoczyła mi jakaś informacja po angielsku przeczytałem troche tego było pisało coś o "Host Anti-PUP/Adware zrobiłem klika na ok potem wyskoczył notatnik z logiem którego już podaje a proszę o szybką odpowiedż gdyż już biorę się za Malwarebytes... i jeszcze jedno co teraz ? mam kliknąć uninstall w adw czy jak ?

AdwCleaner0.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey sprawe z Malwarebytes załatwiłem już podaje logi (zostal już odnistalowany) (I) Szybkie skanowanie (II) Dokładne skanowanie.

*poprawka Adw Cleaner usunięty

Kiedy wszystko sprawdzisz napisz mi co i jak ;] Jak już wszystko będzie ok temat do zamknięcia i + dla cb

mbam-log-2013-08-20 (15-35-44).txt

mbam-log-2013-08-20 (15-38-19).txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTL'a mam a log'a wykonam i prześle, kiedy dostałem (kupiłem) ten komputer miałem tutaj Norton'a podczas skanowania zauważyłem "pliki" Win32/Rustock (prawdopodobnie rootkit) i backdoor.tidserv (backdoor) co to tłumaczyć dogłębnie nie trzeba, tyle że Norton (geniusz*) nie oznaczył "tego" jako zagrożenie a sam MES takiego czegoś nie wykrył nie ujawnił choć wiadome jest iż takie oprogramowanie ma tendencję do maskowania/krycia swoich posunięć w systemie oczywiście do czasu.Za niedługo wyślę log'a.

Wiem że Malware powinien je wykryć jednak jak już wcześniej pisałem zawiódł mnie z Sirefef a jak by nie było, był to już "większy kaliber"

A i gdybyś mógł odświeżyć link do obrazka to bym był wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...