Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szerwony

Problem z Intel Turbo Boost

Polecane posty

Witam. Jakiś czas temu kupiłem płytę MSI Z87-G43 i procesor Intel i5-4570. Na początku turbo boost działał, sprawdzałem to gadżetem Intel Core Series (http://www.softpedia.com/get/Windows-Widgets/System-Utilities/Intel-Core-Series.shtml) Po jakimś czasie gadżet ten przestał wogóle pokazywać częstotliwość procesora. Pomyślałem, że coś się w nim namieszało i już. Lecz dzisiaj zajrzałem do biosu, a tam zniknęła opcja włączenia Turbo Boost. Gdy wchodzę w biosie w informacje o procesorze przy Intel Turbo Boost mam N/A. Co mam zrobić aby Turbo Boost znów działał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowszą wersję. Pogrzebałem w ustawieniach i okazało się że trzeba było włączyć EIST (czy jakoś tak) i turbo boost działa. Zastanawia mnie tylko, dlaczego w informacjach o procesorze przy Intel Turbo Boost mam nadal N/A lecz chyba nie powoduje to niczego :) A mam jeszcze jedno pytanie. Moja pamięć obsługuje XMP. Czytałem, że wchodzi się do biosu i wybiera jakiś profil tego XMP. U mnie jest tylko Enabled i Disabled. Jak więc wybrać któryś profil?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za pomoc :) Wiem, że odbiegam od tematu ale mam z nią jeszcze jeden problem :) Pisałem już na forach MSI, ale tam nikt nie odpisuje. Więc na stronie Z87-G43 napisane jest, że obsługuje ona Mobile Control, czyli można do niej połączyć telefon z Androidem aby wyświetlić np. temperatury, overclocking itp. Mam już na telefonie aplikację,(MSI Command Center) tylko co zrobić na komputerze, żeby to zadziałało? Zainstalowałem MSI Command Center 1.0.0.18, ale tu nie mogę znaleźć klucza, który muszę wpisać w telefonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...