Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grimus23

Sieć domowa - zakupy

Polecane posty

Witam Serdecznie.

Mieszkam w domu jednorodzinnym i w najbliższym czasie miałem zamiar dokonać restrukturyzacji sieci internetowej. W tym celu chciałbym zmienić operatora internetowego (obecnie Orange) na kogoś, kto nie będzie leciał ze mną w kulki. Problemem jest niestety miejsce mojego zamieszkania (Szczawnica). Wiem, że UPC nie jest w stanie zapewnić mi jakiejkolwiek oferty, Z tego co mi wiadomo to Netia ma coś wspólnego z byłym TP, więc może oni będą mogli coś "puścić". W związku z tym mam prośbę o pomoc w sugestii co do operatora (jakiegoś ogólnopolskiego, raczej nie mobilne rozwiązania). Proszę także o propozycje jakichś 2 routerów, z których jeden służyłby do puszczenia głównego sygnału WiFi (najpewniej z ADSL), a drugi za za wzmacnianie sygnału w dalsze zakątki domostwa. Nie chcę tutaj pakowania się w kwestie PLC z powodu wysokich kosztów tych urządzeń. Co do routerów - nie potrzebuję dzielenia sieci, bóg wie czego, gdyż po prostu się na tym nie znam. Dla mnie priorytetem jest moc i zasięg WiFi, które będzie zapewnione odpowiednią prędkością łącza. Nie uważam, żeby routery wyniosły ponad 500 złotych.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Stwierdzenie, że "Orange leciał w kulki", to zdecydowanie za mało by sensowanie móc ci doradzić lepsze rozwiązanie. Jaką miałeś mieć prędkość a jaką miałeś faktycznie? Masz w ogóle kabel telefoniczny albo śwatłowód pociągnięty do domu czy tylko radiówka wchodzi w rachubę? Jakiej prędkości oczekujesz?

2) PLC? Ktoś w ogóle jeszcze używa tego lipnego rozwiązania?

3) Routery? kupujesz dwa takie same z funkcją WDS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chodzi o to, że Orange zaczęło dopisywać mi do rachunku 20 złotych tylko za to, że nie miałem telefonu stacjonarnego i koszt ten był za opłatę konserwacyjną na kabel telefoniczny, którym to leciał internet. Pomoc techniczna powiedziała, że nie da się pociągnąć więcej niż 2mb. Liczę na to, że Netia jest w stanie zmienić kabel, co pozwoliłoby na jakąś szybszą prędkość łącza (10 - 20 mb?). Radiówka też wchodzi w grę, ale z tego co wiem, to pingi są straszne potężne (nie wiem czy to kwestia statycznego/dynamicznego ip), łącze się rwie, a max prędkość na dzień dzisiejszy to 2mb.

2. Nigdy tego nie używałem, ale właśnie z powodu kosztów i wątpliwego działania, nie porywam się na PLC.

3. Jeżeli chodzi o routery to nie mam w sumie żadnego pojęcia o ich funkcjach. Z tego co powiedziała mi Wikipedia, to routery mogą być połączone zarówno bezprzewodowo, jak i kablem? Jeden router ma być podłączony do gniazdka tel. z intenetem, kablem do komputera i ma on "siać" internetem na jednym piętrze i doprowadzać sygnał do drugiego routera na parterze, który to ma przekazywać sygnał dalej. Nie jestem pewien, czy jeden router jest w stanie ogarnąć swą mocą cały dom, stąd to rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To standard, nie tylko tobie podwyższyli rachunki za brak telefonu. Wątpię czy Netia będzie chciała zmieniać kabel. Musisz się zorientować czy mają własną centralkę w pobliżu, z której mogliby pociągnąć linię. Bo jeśli nie, to będą dzierżawić łącze od TP (czyli teraz Orange), a wtedy wymiana kabla (a często by coś to dało należy też wymienić punkt dystrybucyjny) nie wchodzi w grę, bo nie będą inwestować w nieswoje łącza. Ale najlepiej zadzwoń do Netii i spytaj się co i jak, bo my tu na forum możemy najwyżej pogdybać sobie.

3. Jak już będziesz miał dostawce neta wtedy załatwimy rutery, powinieneś zmieścić się w 200 zł za nie. Jeden router może wystarczyć do niedużego domu jednorodzinnego, jeśli postawisz we właściwym miejscu samym miejscu. Załatw sobie net, to porozglądamy się za sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...