Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ptachu

Problem z świeżo złożonym komputerem

Polecane posty

Witam panowie. Mam pytanie. Złożyłem sobie na prędkości mały komputer. Procesor AMD Athlon 2x 64,4gb Ram, Win Xp, grafika GTX 460 786mb,płyta Gigabyte Ga-M56S-S3,zasilacz 600 wat Logic. Wymieniłem dopiero co paste pod procesorem. sprawdzałem nie grzeje się. W grach mam babole graficzne. Mam czasami czarne kwadraty.

Nie wiem czy to twardy dysk mi szwankuje czy bateria od BIOS- jest wyczerpana czy może zasilacza.

Moje objawy to strasznieeeeee wolne otwieranie się stron WWW czy folderów/aplikacji/gier. Zauważyłem że przestawia mi się godzina na zegarku pasku w prawym dolnym rogu ekranu na pulpicie. W grach mam żałosny FPS (gry które powinny hulać na maksa nie hulają na średnich). Komputer jest świeżo złożony z dopiero co wgranym systemem.

Wiecie co to może być ? Ja ni cholery nie mam pojęcia o co tu chodzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro świeży system, to problem software'owy w sumie można wyluczyć...Jakiego antywirusa używasz? No i oczywiście upewnij się, że wszystkie sterowniki poinstalowałeś. Co do problemów z grafiką to albo karta graficzna walnięta, albo zasilacz, a ten nie grzeszy jakością i przydałoby się zrobić podmiankę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anrtywirusa nie używam :P Zasilacz nie grzeszy to wiem. Logic słaba firma ale narazie funduszy nie mam. Kupiłem nowa baterie do biosu. Komputer gula jak ta lala. Wieczorkiem dam sprawozdanie co do bubli graficznych.

@feleron

jak można rozpoznać czy grafika jest walnięta ? jakiś test? log z programu? dodam że buble graficzne mam w grze ARMA II OA a tam takie rzeczy zdarzają się k*****o często ;D wszędzie indziej jest ok

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Furmark, ATI tool, to programy typowo do testowania kart graficznej.

Może jeszcze dodam, że jak będziesz testował tym pierwszym programem(drugim w sumie też) to koniecznie obserwuj temperaturę. Program naprawdę mocno obciąża kartę i pilnuj aby jej nie przegrzał. Jeśli osiągnie ~85stopni to przerwij test.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest ok. Strasznie się grzeje w tym twoim teście ;D ale dało rade. nic nie wykazało.

Od tego właśnie jest ten program ;)

Dalej wszystko chodzi mi jak krew z nosa. niektóre strony uruchamiaja mi się po 15-20 sekundach tak samo z programami biggrin_prosty.gif

Skoro nie używasz antywirusa...to zacznijsmile_prosty2.gif Możliwe, że złapałeś jakąś infekcję. Zrób pełny skan programem malwarebytes anti-malware, jeśli coś wykryje to wrzuć log na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za spóźnienia ale sajgon w pracy i brak chęci do czegokolwiek w taki upał (oprócz jedziora).

Log z programu Malwarebytes anti-malware

Malwarebytes Anti-Malware (Okres testowy) 1.75.0.1300

www.malwarebytes.org

Wersja bazy: v2013.07.26.05

Windows XP Service Pack 3 x86 NTFS

Internet Explorer 7.0.5730.13

q :: PTACHU-4CE05EA6 [administrator]

Ochrona: Włączona

2013-08-24 16:12:12

mbam-log-2013-08-24 (16-12-12).txt

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|E:\|)

Zaznaczone opcje skanowania: Pamięć | Rozruch | Rejestr | System plików | Heurystyka/Dodatkowe | Heuristyka/Shuriken | PUP | PUM

Odznaczone opcje skanowania: P2P

Przeskanowano obiektów: 263463

Upłynęło: 36 minut(y), 6 sekund(y)

Wykrytych procesów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych modułów w pamięci: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykrytych kluczy rejestru: 13

HKCR\CLSID\{2A5A2A90-3B30-4E6E-A955-2F232C6EF517} (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKCR\TypeLib\{EFDF368C-8DD9-4E05-87CD-16AA5CB03CB8} (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKCR\Interface\{0AFD55C8-ADF8-4A33-A6E1-DEDB7A36AEB4} (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKCR\WebCakeIEClient.Layers.1 (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKCR\WebCakeIEClient.Layers (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{2A5A2A90-3B30-4E6E-A955-2F232C6EF517} (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{2A5A2A90-3B30-4E6E-A955-2F232C6EF517} (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{C4ED781C-7394-4906-AAFF-D6AB64FF7C38} (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\SETUP.EXE (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKCR\WebCakeIEClient.Api (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKCR\WebCakeIEClient.Api.1 (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKCR\AppID\WebCakeIEClient.DLL (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

HKLM\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\fjoijdanhaiflhibkljeklcghcmmfffh (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

Wykrytych wartości rejestru: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

Wykryte wpisy rejestru systemowego: 0

(Nie znaleziono zagrożeń)

wykrytych folderów: 2

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Tarma Installer\{C4ED781C-7394-4906-AAFF-D6AB64FF7C38} (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Tarma Installer\{C4ED781C-7394-4906-AAFF-D6AB64FF7C38}\Cache (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

Wykrytych plików: 7

C:\Program Files\WebCake\WebCakeIEClient.dll (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Tarma Installer\{C4ED781C-7394-4906-AAFF-D6AB64FF7C38}\Setup.ico (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Tarma Installer\{C4ED781C-7394-4906-AAFF-D6AB64FF7C38}\Setup.dat (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Tarma Installer\{C4ED781C-7394-4906-AAFF-D6AB64FF7C38}\Setup.exe (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Tarma Installer\{C4ED781C-7394-4906-AAFF-D6AB64FF7C38}\_Setup.dll (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Tarma Installer\{C4ED781C-7394-4906-AAFF-D6AB64FF7C38}\_Setupx.dll (PUP.WebCake) -> Nie wykonano akcji.

C:\System Volume Information\_restore{6958E512-EE5F-43D7-95AE-3B9840D1BA39}\RP48\A0014558.dll (Adware.BProtector) -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

(zakończone)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...