Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mansons

Rozwiązany: Problem z Windows Vista i XP

Polecane posty

Witam. Dzisiaj próbowałem ogarnąć mój stary komputer z Windowsem XP. Z nowego PC mam oryginalnego Windowsa Viste i chciałem go zainstalować na starym komputerze. Więc tak zrobiłem i zainstalowałem go na dysku D (toche pomieszałem). Teraz chciałem usunąć Windowsa XP z dysku C i w jego miejsce wsadzić Viste :D (sorry że tak pogmawtałem). Nie wiem jak to zrobić.

Przy okazji chciałbym usunąć wszystko z dysku D. Dziękuje za pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam C i D ...

I nie mam taki opcji jak na tym screenie

Mam tylko odśwież i załaduj sterownik

Dobra już zdefragmentowałem dysk D klikając prawym na dysk i Fromatuj...

Ale teraz gdy włączam komputer zostaje postawiony przy wyborze Windowsa... Mam do wyboru albo Vista albo Vista ...

I teraz jak jeden z nich usunąć ? :D

Dobra już zdefragmentowałem dysk D klikając prawym na dysk i Fromatuj...

Ale teraz gdy włączam komputer zostaje postawiony przy wyborze Windowsa... Mam do wyboru albo Vista albo Vista ...

I teraz jak jeden z nich usunąć ? biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz nie bardzo wiem co chcesz zrobić. Rozumiem, że nie masz już zamiaru niczego formatować ani instalować systemu, chcesz tylko pozbyć się jednego systemu z boot loadera? Wpisz w uruchom msconfig i daj screen z zakładki rozruch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dodaje tego screena ogaw.jpg

I jeszcze mam jedno pytanie: Mojej siostrze na laptopie wdarł się (chyba) jakiś wirus i teraz po oknie logowania pokazuje sie biały ekran (czasami pokazuje się na początku pulpit przez 3 sekundy). I mam pytanie czy da się to jakoś naprawić bez instalowania ponownie Windowsa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz na Windows Vista (D:\Windows) i klikasz usuń.

Jeśli w laptopie siostry nie da się dostać dłużej do pulpitu i nie można przeskanować komputera za pomocą programu ochraniającego to trzeba to zrobić przed uruchomieniem systemu operacyjnego. Pobierz http://www.avg.com/pl-pl/avg-rescue-cd nagraj na płytę lub obraz zamontuj na pamięci USB i ustaw bootowanie tak jak robisz podczas instalacji systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki program będzie najlepszy ?

Aaa juz wiem :D sorry źle przeczytałem :D Czyli ten program moge przez USB ?

A kiedyś w CD -Action pamiętam, że była jakaś płyta związana z tym problemem. Była ?

Obraz moge zmontować na Pendrive za pomocą DAEMON Tools ?

Najlepiej jakby ktoś opisał mi jak to zrobić krok po kroku :D i jak ustawić bootowanie itp. Będe wdzięczny, bo moja siostra potrzebuje tego laptopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dobra. Ale jest jeszcze jedna sprawa. Na stronie producenta jest tut gdzie jest pokazane że muszę nacisnąć setupi w tym momencie obraz sam sie zrobi. Chyba nie muszie sicagac Daemona. Nie wiem. No ale dobra przypuśćpy że mi sie to uda. Jak mam to uruchomić przy starcie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic kombinować z żadnym deamonem. W archiwum które pobrałeś jest installer, który automatycznie stworzy bootowalnego pendrive'a i nagra pliki. Jedyne co musisz zrobić to ustawić bootowanie po restarcie kompa. Szukaj w biose opcji boot sequence, first boot device lub coś w tym stylu. Trudno jednoznacznie określić gdyż to zależy do biosu jaki posiadasz. Ważne żebyś ustawił na pierwszym miejscu pendrive'a. Można do tego użyć również skrótu klawiszowego podczas uruchamiania, który automatycznie wywoła Boot device menu, ale to też jest zależne od płyty głównej i biosu jaki masz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest strasznie skomplikowany. Niby wykrył mi jednego trojana ale to nic nie dało. Może jest jeszcze jeden. Niby przeskanowałem tylko pliki Cookie a znalazło mi Trojana w folderze GG. Moze macie jakiś tutorial albo opiszecie krok po kroku jak z niego korzystać.

Aha i jeszcze kiedyś w CDA była płytka ratunkowa. Czy mogę nią coś zdołać zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, chociaż nie wiem co na tej płytce jest. Co do AVG to Ci nie pomogę bo nigdy nie używałem tego za bardzo. Masz tam chyba do wyboru który dysk chcesz skanować. Od siebie mogę jedynie polecić Dr.Web LiveCD. Prosty w obsłudze i przede wszystkim skuteczny. Jeżeli się zdecydujesz na niego to pisz, powiem Ci jak łatwo go zainstalować na pendrive.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Niby usunąłem jakiegoś Trojana wcześniej i teraz nic nie wykrywa (bądź może nie umiem skanować poprawnie). Czy jest coś jeszcze co mogłoby rozwiązać mój problem ? Przypominam, że po starcie systemu pojawia się pulpit na 3 sekundy a później biały ekran.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...