Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ziomek578

D-LINK DES-1005D konfiguracja czy coś...

Polecane posty

Witam

Mam problem z podłączeniem switcha. Podłączam kabel od internetu do portu pierwszego i dwa kable idące do innych urządzeń do portów 2 i 3, ale internet nie chcę się pojawić ani na jednym urządzeniu (PC z Windowsem), ani na drugim (Raspberry Pi z Wheezy). Do odbierania internetu używam Livebox'a 2.0. Pytajcie jeśli coś jest nie jasne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Switch warstwy drugiej, więc oprócz podłączenia i wyłączenia zasilania nic się na nim nie konfiguruje.

Czy na porcie pod który podłączasz Liveboxa świeci się dioda? Czy na portach pod które podłączasz komputery świecą się diody?

Czy w Liveboxie masz włączone DHCP?

Co to znaczy, że internetet nie chce się pojawić? Jest napisane w Windowsie, że kabel sieciowy jest odłączony czy że nie ma dostępu do internetu

Próbowałeś podłączać kable do innych portów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy podłączam kabel do komputera, to w centrum sieci i udostepniania pojawia się informacja, że nie ma internetu wogóle - to znaczy, że odbiera jakiś sygnał ze switcha, ale tak jakby switch nie miał internetu.

Diody w switchu po podłączeniu świecą się na zielono za wyjątkiem tej od PC, która świeci się na pomarańczowo.

Tak, próbowałem podłączać kable do innych portów.

Nie jestem w stanie powiedzieć, czy mam włączone DHCP, ale jeśli powiesz mi jak to sprawdzić to to zrobię.

Dodam jeszcze, że mam ograniczony dostęp do zmieniania czegokolwiek w ustawieniach całej sieci w domu. Jeśli wogóle zacznę coś tam mieszać, to dopiero wieczorem... ;<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakiem masz ip w komputerze: wejdź w cmd i wpisz ipconfig i sprawdź wartości.

Jeśli diody świecą się na zielono, to znaczy że połączenie pod względem fizycznym jest ok. Jak masz instrukcje do switcha to sprawdź co oznacza pomarańczowa dioda (może oznaczać np. że połączenie jest ale nie na wszystkich żyłach), jeśli nie masz to postaram cię poszukać na necie instrukcji i sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mogę dać tutaj link.. ftp://ftp.abcdata.com.pl/d-link/instrukcje_pl/des1005D_instrukcja_pl.pdf

Wynika z tego, że ta pomarańczowa dioda raczej nie znaczy nic specjalnego.

Dostałem także informacje, że być może jeden port nie działa, ale próbowałem wielu kombinacji, wiec nie jest raczej podłączone źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jak świeci się na pomarańczowa oznacza to, że jest niski transfer. Może to być związane z niską przepustowością karty sieciowej, uszkodzeniem switcha lub karty lub uszkodzeniem albo złą jakością kabla.

Tak dla formalności: bez użycia switcha internet działa?

Prosiłbym o te adresy IP żeby sprawdzić czy router przydziela komputerom adres.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak internet działa i wszstko ok, tylko chciałem mieć w pokoju możliwość podłączenia kablem dwóch urządzeń do internetu.

Hmm... dziwna sprawa - podłączyłem znowu komputer przez switcha, ale tym razem nie łapie go. Jest próba połączenia przez 1-2 min, a potem mam żółty wykrzyknik i "sieć niezidentyfikowana". Wcześniej wydawało mi się, że jest jakieś połącznienie

ps znów próbowałem wszystkich kombinacji przy podłączaniu

ps2 i to sie równa(tak mi sie wydaje) temu ze raczej nie moglem w tej chwili spisac ip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...