Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasperskyy

Problem z internetem

Polecane posty

Witam !

Postaram się najlepiej jak potrafię opisać swój problem :)

Otóż tak wiadomo mam w domu internet dostarczany przez spółdzielnię , internet jaki posiadam i płacę ma prędkość 20 mb/s , tylko problem w tym , że tej prędkości nawet w najmniejszej ilości nie ma ;(

Wygląda to tak , że internet w domu mam rozprowadzany przez Wi-Fi router stoi w dużym pokoju , a mój pokój jest kilka metrów dalej .

W domu są 2 komputery + tablet gdzie korzysta się z tego internetu , posiadam przenośnego nootebooka i w momencie gdy znajduję się bardzo blisko routera , albo podłącze się do kabla wszystko jest w porządku speed test pokazuje prędkość 16 mb/s , a ping ok.20

Problem jest natomiast z moim komputerem speed test nie pokazuje nawet 1 mb/s , a przeglądanie stron , gra (LoL) , czy nawet filmiki na yt są jedną wielką męczarnią ;{

Pytanie co zrobić i gdzie leży wina ? Wczoraj w nocy zresetowałem router i ogólnie skonfigurowałem go od nowa , podejrzewałem , że być może ktoś się podpiął pod mojego neta zminiłem hasło szyfrowanie itp. , ale poprawy na moim komputerze nie ma .

Na nooteboku i tablecie jezeli sie sie w poblizu routera wszystko działa jak powinno , czy problemem moze być ta odległość między moim kompem a routerem ?

(kompa także oczyściłem , odkurzyłem , wysprzatałem , wirusa żadnego nie ma )

Proszę o pomoc , gdyż mam już dość :)

Pozdrawiam czekam na odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie, jakbyś swojego kompa przybliżył do routera - wtedy będziesz miał odpowiedź na pytanie, czy to wina odległości. Ale tak chyba jest, patrząc po tym co piszesz.

Co to za router? Jeśli nie daje rady na kilku metrach (oczywiście, jeśli to jego wina), to wymień. Możesz na jakąś używkę, swojego czasu dobry był LinkSys WRT54GL - mocny sygnał, miałem kompa dwa pokoje dalej i praktycznie zerowe straty przy WiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - im dalej do routera tym prędkość netu będzie mniejsza. Dochodzi kwestia tego ile osób z tego łącza korzysta jednocześnie. No i pamiętaj, że spółdzielnie zawsze bardzo ładnie to określa np. do 20 MB/s ;-) Więc jeśli będziesz mial 1 Mb/s to zgodnie z ich polityką wszystko jest ok ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...